Info Rádio dokončilo přeměnu na Radio DJ

Od února mohou pražští posluchači na frekvenci 89.0 FM ladit radio DJ, bývalé Info DJ radio a původní Info Rádio, v nové podobě. Výraz Info tak definitivně zmizel z názvu stanice, která se ovšem nadále prezentuje jako informační. Společně se změnou názvu proběhla logicky i obnova zvukové grafiky.

Změnu názvu povolila provozovateli Max Loyd s.r.o. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém druhém zasedání v lednu tohoto roku. Změna názvu přitom proběhla tříkolově. Na říjnovém zasedání v roce 2006 RRTV nepovolila změnu názvu z Info Rádia na Info DJ Rádio (viz Změna názvu na DJ Info neprošla, změna kóty ano), v listopadu 2007 tutéž žádost povolila (viz Z Info Radia se stane Info DJ Radio) a napotřetí schválila i vyškrtnutí výrazu Info a stanice se tedy oficiálně přejmenovala na Radio DJ.

Rádio nyní podle svých tvůrců přináší to nejlepší z nekomerční taneční a alternativní hudby a dění v Praze – což vystihuje i slogan stanice: Urban Dance Radio. O zvukový „urban“ obal  se postarali členové známé české kapely Skyline. „Díky těmto změnám radio DJ v maximální míře oslovuje posluchače, kteří preferují nemainstreamový životní styl,“ říká Martin Pokorný, programový ředitel radia DJ.

Radio DJ hraje různé druhy elektra, ale hip hop a klubové beaty. Ráno začíná DJ Friky netradičně s dj mixy – s využitím technologie Serato. „Své sety prokládá vlastní verzí zpravodajství zaměřenou na veškeré pro Pražana nezbytné informace,“ uvádí mluvčí stanice Jasna Sýkorová a dodává: „Během dne se střídají moderátoři a DJs s autorskými pořady – jde o známá jména pražské klubové scény – Buster, Robot, Lucas Hulan nebo Braun.“ Hudbu doplňují aktuality a postřehy z oblasti sportu, technologií a zábavy, ale i praktické rubriky o nabídkách zaměstnání nebo slevách.

Historie Radia DJ patřící do mediální skupiny Lagardere se začala psát počátkem roku 2005, kdy po mnoha pokusech získal v licenčním řízení o kmitočet Praha – Vinohrady 89,0/150W Michel Fleischmann se svou společností Max Loyd s.r.o. licenci na vlastní stanici. Rádio se v následujících letech snažilo rozšířit své pokrytí do dalších částí Prahy, dosud však neúspěšně. V současnosti probíhají soudy o dokrývače Jinonice a Zelený Pruh, na které RRTV zároveň vyhlásila licenční řízení. Poslechovost rádia se trvale pohybuje na hranici statistické chyby, naposledy ji ladilo 6 tisíc posluchačů týdně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .