Hitrádio Crystal má nové logo, další se chystají

Letošní rok přináší nebývale velký počet změn logotypů rozhlasových stanic. Své tradiční logo po patnácti letech opustila Evropa 2, novou grafiku má Bonton a stanice skupiny Fajn Radio a nejnověji se svého starého loga zbavuje Hitrádio Crystal. V nejbližší budoucnosti přitom novou značku představí Rádio Děčín a pravděpodobně také AZ Rádio.

„Rádio musí být nejen dobře slyšet, ale i dobře vidět. Proto jsme se rozhodli pro radikální změnu corporate identity našeho rádia“, vysvětluje programový ředitel Hitrádia Crystal Dušan Krejdl a dodává: „Nová moderní vizuální podoba lépe koresponduje se zaměřením naší stanice: Jsme moderní rádio pro mladé lidi, kteří vedle skvělého hudebního mixu požadují i užitečné informace ze svého regionu.“ Změna corporate identity se týká všech vizuálních prvků rádia – loga rádia, vizitek, hlavičkových papírů, označení sídla rádia, vozů radiového promoteamu atp. Na začátku července spustilo rádio na adrese www.hitradiocrystal.cz i své nové webové stránky.

Zavedení nové corporate identity je doprovázeno reklamní kampaní, která byla zahájena 1.července. „Cílem kampaně je doslova zasypat a oblepit celou oblast pokrytou signálem Hitrádia Crystal barvami nového loga (červená, zelená, bílá). Obyvatelé Českolipska, Děčínska a části Liberecka se tak s novým logem rádia setkají především díky outdoorovým reklamním nosičům – byly použity billboardy, plachty, venkovní bannery, lavičky, a zadní skla autobusů,“ uvádí mluvčí stanice Tomáš Němčanský.

Nový logotyp Hitrádia Crystal byl inspirován logem Hitrádia Orion, které je jakousi pomyslnou vlajkovou lodí rodiny Hitrádií. Další stanice rodiny Hitrádio – Vysočina, Faktor a FM Plus – používají své původné logotypy s nahrazením slova Rádio výrazem Hitrádio. Počátkem září by mělo být oficiálně představeno nové logo Rádia Děčín, které je prvním členem třetí rodiny rádií skupiny Stamford Managing.

Nové logo představí pravděpodobně také AZ Rádio, jemuž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání počátkem června schválila změnu názvu na Rock Max.

Ačkoliv provozovatelé stanice zatím neinformovali, kdy přesně k této změně dojde, na Úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví byla 29. června podána kombinovaná ochranná známka na nový název i jeho grafickou podobu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .