ČT: Česká BBC našla investora, čeká se na verdikt z Londýna

Česká sekce BBC našla investora a tak má naději na pokračování českého vysílání i poté, co bude v březnu ukončen provoz britskými daňovými poplatníky financované BBC World Service. Obsah vysílání pod značkou BBC by se nezměnil, ovšem ve vysílání by se nutně musely objevit reklamní spoty. České televizi to řekl šéfredaktor české BBC Vít Kolář.

Česká televize uvedla, že o financování české pobočky BBC mělo zájem pět investorů, z nichž tři postoupili do užšého výběru. Jedním ze zájemců byla síť prodejen s elektronikou Datart, podle slov jejího generálního ředitele Pavla Slámy k dohodě nedošlo. Vybrána byla nakonec česká společnost, jejíž jméno BBC nechce prozradit. „Měli bychom předložit byznysplán do konce příštího týdne, správní rada BBC Worldwide by ho měla schválit nebo zamítnout 16. prosince,“ řekl České televizi Kolář. Smlouva s novým investorem by podle Koláře měla být podepsána nejpozději do poloviny února.

Konkrétní podmínky vstupu investora zatím nejsou jasné, předpokládá se ovšem, že by získal minoritní podíl v licencované společnosti BBC Radiocom, přičemž majoritní podíl by si dále držela britská BBC. „Z něčeho bychom žít museli a ta představa je, jako každé komerční rádio, že by chom vysílali reklamu, sponzoring atd.. Ale samozřejmě obsahová stránka by musela zůstat naprosto stejná, aby byla zachována značka BBC,“ upřesnil Kolář.

Pokud by se české sekci BBC podařilo za přispění nového investora zachovat současnou podobu svého vysílání, pak by nemusela žádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu licenčních podmínek. Stačilo by jí poze požádat o souhlas s převodem části obchodního podílu licencované společnosti, což Rada obvykle bez dlouhých průtahů schvaluje.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .