ČRo 4 se nakonec bude jmenovat Radio Wave

Dlouho očekávaná veřejnoprávní stanice pro mladé se přece jen bude jmenovat Radio Wave. Tento název byl avizován již na podzim, ovšem v prosinci se Český rozhlas vrátil ke stručnému označení ČRo 4 s tím, že o definitivním názvu ještě není rozhodnuto. Z několika uvažovaných variant bylo nakonec vybráno Radio Wave, přestože Český rozhlas nemá k dispozici internetové domény radiowave.cz a radio-wave.cz, které si zaregistroval Richard Pustějovský z Fulneka.

Český rozhlas oficiálně představí novou stanici ve středu na tiskové konferenci v atriu budovy ČRo. Tiskové konference se zúčastní generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, programový ředitel Jaromír Ostrý, ředitel úseku komunikace Josef Havel, šéfredaktor ČRo 4 Ladislav Lindner-Kylar a dramaturgyně stanice Markéta Pešková.
Z týmu Rádia Wave se představí mimo jiné moderátoři Kay Buriánek (Sunshine), Jakub Johánek (100°C), Rae (Clou) a Abd52 (BoomBap.cz, Street).

{img id=114 align=left border=1}Podle původních předpokladů měla být stanice šířena pouze digitální cestou, tedy přes internet a prostřednictvím pozemního digitálního vysílání DVB-T. Podle neoficiálních informací by ČRo 4 mohl být zařazen do multiplexu A společnosti Radiokomunikace 9. února společně se sportovním kanálem České televize. Radio Wave se ovšem nakonec objeví i na klasickém VKV, i když bohužel zatím jen velmi omezeně. Protože nemá Český rozhlas k dispozici další volnou celoplošnou síť, vyčlení pro Radio Wave alespoň vysílač Praha – Cukrák 100,7 MHz/50kW, který v současnosti využívá ČRo Region střední Čechy. Vysílání na tomto kmitočtu by mělo být zahájeno v pátek 13. ledna.

Radio Wave vysílá zkušebně již od 1. prosince, toto vysílání ovšem není určeno pro veřejnost, jeho smyslem bylo ověřit technické a organizační podmínky nové stanice. Vedoucím projektu ČRo 4 byl původně pověřen bývalý ředitel úseku komunikace Karel Zýka, již po týdnu byl ovšem z této funkce sesazen, údajně kvůli neshodám s redakcí nové stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .