RadioProjekt I.-II.Q 06 v krajích – východ

Ve třetí části článku se budeme věnovat krajům na východě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Vysočinu a kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky RadioProjektu I.-II.Q 2006, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2006 a žlutě pouze pro okrajové srovnání výsledky MediaProjektu za druhé pololetí loňského roku, které byly vytvořeny na základě odlišné metodiky.

Kraj Vysočina

O pozici lídra Vysočiny není pochyb, ale ztráta dvaceti tisíc posluchačů je v trendu ovšeobecných nárůstů přece jen překvapením. Oslabil také ČRo 1 – Radiožurnál, kterého předstihl jak Blaník, tak Evropa 2. Na dalších příčkách ke změnám nedošlo, změny poslechovosti lze nazvat spíše kosmetickými. Poslední pozici v Top12 tentokrát připadla ČRo České Budějovice, za branami dvanáctky zůstal Krokodýl i Hey Profil.

Jihomoravský kraj

Lídrem Jihomoravského kraje se od posledně nezměnil, Rádio Impuls si udržuje přibližně čtyřicetitisícový náskok před Frekvencí 1. Ani na dalších příčkách nedošlo ke změnám v pořadí, jediná Evropa 2 si polepšila o jedno místo na úkor Krokodýla. Z regionálních stanic si nejvíce polepšilo Kiss Hády, výsledky konzervativnějších formátů víceméně stagnují.

Olomoucký kraj

Na Olomoucku stále vládnou celoplošné stanice a nezdá se, že by se tento trend měl změnit. Stejně jako na jižní Moravě zde vládne Impuls, nejúspěšnějším domácím zástupcem je Rádio Haná na páté příčce. Na rozdíl od většiny krajů rádia na Olomoucku spíše oslabovala, největší nárůst zaznamenal až dvanáctý Kiss Morava. Stále se zde nedaří prorazit Rádiu Čas, do Top12 se neprotlačil ani Orion či AZ Rádio, které zde mívaly mnoho příznivců.

Zlínský kraj

Poslechovost vedoucího ČRo 1 – Radiožurnálu se od posledně víceméně nezměnila, stejně jako výsledek Rádia Zlín. Pohoršil si Impuls i  Frekvence 1 a v celostátním měřítku zde dosahuje slabých výsledků i Evropa 2. O dvě příčky si od posledního výstup pohoršilo AZ Rádio, polepšilo si naopak Kiss Publikum. Do Top12 se těsně protlačilo Rádio Orion, těsně za ní zůstalo Rádio Haná.

Moravskoslezský kraj

Přestože první výstup nového průzkumu poslechovosti přiblížil Frekvenci 1 na dohled lídra, v čerstvém výstupu Rádio Čas svou pozici opět posílilo. Nejvíce metodika nového průzkumu prospěla Impulsu a Evropě 2, které předstihly ČRo 1 – Radožurnál, podobně se dařilo Orionu a rádiu Kiss Morava. Proti předchozímu výstupu k dramatickým změnám nedošlo, poslední příčku v Top12 obsadil díky nedostatku soukromých stanic ČRo 3 – Vltava, což se mu jinde v republice nepodařilo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .