Vyhlášeno licenční řízení na kmitočet Hodonín 91,4 FM

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla o vyhlášení licenčního řízení na kmitočet Hodonín 91,4 MHz/500W. Toto licenční řízení je očekáváno již od března, kdy byl kmitočet zkoordinován. Uzávěrka příjmu žádostí byla stanovena na 9. listopadu 2005.

{img id=104 border=1 align=left}Přesné souřadnice kóty, pro kterou byl kmitočet zkoordinován, jsou LON/170743, LAT/485109 a minimální počet zasažených posluchačů se zaručeným příjmem odhaduje technický odbor RRTV na 60 tisíc lidí. Podle mapy pokrytí propočtené výpočetním systémem RadioLab bude z velkých měst zasažen pouze samotný Hodonín, v praxi lze očekávat mnohem lepší pokrytí. Signál vysílače by mohl dosahovat na západě až k Mikulovu a na severovýchodě k Uherskému Hradišti.

Podobně silné vysílače Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obvykle stávajícím broadcasterům přiděluje bez licenčního řízení, koordinaci hodonínského kmitočtu ovšem inicioval Svatopluk Janík, který nevlastní rozhlasovou licenci a tudíž mu být přímo přidělen nemůže.

Kromě pana Janíka lze očekávat řadu dalších zájemců, na jihovýchodě Moravy, tedy v okresech Břeclav a Hodonín, totiž v současnosti vysílá pouze jediná místní stanice – Radio Jih. Vzhledem k nízkému počtu posluchačů, které vysílač může teoreticky zasáhnout, bude pravděpodobně většina žádostí koncipována jako rozšíření pokrytí rádií z Brna či Zlína.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .