Veřejná slyšení o kmitočty v Praze, Rychnově a Sezimově Ústí

V září a říjnu proběhnou veřejná slyšení o deset vysílačů, na které bylo na jaře vypsáno licenční řízení. V tomto třídílném seriálu si zrekapitulujeme pokrytí a technické parametry jednotlivých dokrývačů, harmonogram veřejných slyšení a pokusíme se vytipovat možné kandidáty na vítězství. Ve třetí části části se budeme věnovat kmitočtům v Čechách, konkrétně ve Rychnově nad Kněžnou, Sezimově Ústí a v Praze.

Rychnov nad Kněžnou

Koordinaci vysílače Rychnov nad Kněžnou 107,6 MHz/500W iniciovalo Radio Hey Profil. Kmitočet pokrývá kromě Rychnova také Nové Město nad Metují, Náchod a podle předpokládaného modelu pokrytí by měl vyzařovat i směrem na západ k Hradci Králové a na jihozápad k Pardubicím, Chrudimi a Vysokému Mýtu. Situován je do nadmořské výšky 365 metrů a polarizace je vertikální.

Do licenčního řízení se překvapivě nepřihlásilo Radio Hey Profil, které iniciovalo jeho koordinaci. Vzhledem k tomu, že kmitočet nezaujal ani žádného nového broadcastera, jediným zájemcem zůstala společnost Broascast Media s.r.o., která do řízení vstupuje s projektem svého rockového Radia Beat.

Tip RadioTV: RRTV udělí kmitočet společnosti Broadcast Media s.r.o. jako územní rozšíření pokrytí Radia Beat.

Sezimovo Ústí

Koordinaci vysílače Sezimovo Ústí – náměstí 94,5 MHz/200W má na svědomí společnost Radio Bonton s.r.o., které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvenci přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Přestože je kóta v nadmořské výšce 420 metrů situována do Sezimova Ústí, podle teoretických propočtů by měla pokrýt hlavně okresní město Tábor a jeho nejbližší okolí. Koordinace je vertikální.

Do licenčního řízení se samozřejmě přihlásilo Radio Bonton a jeho konkurenty budou společnost Česká rozhlasová s.r.o. majitele bývalého Radia Presston Josef Zocha, která předkládá projekt Radia Paráda, a společnost Country Radio s.r.o. požadující rozšíření pokrytí Country Radia.

Tip RadioTV: RRTV udělí licenci společnosti Radio Bonton s.r.o. jako územní rozšíření pokrytí Radia Bonton.

Veřejná slyšení všech žadatelů o tyto dvě licence proběhnou 11. září v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na Škrétově ulici v Praze 2.

Praha

Vysílače Praha – Zelený Pruh 90,7 MHz/100WPraha – Jinonice 102,9 MHz/100W, vznikly z iniciativy společnosti Max Loyd s.r.o., které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odmítla frekvence přidělit jako územní rozšíření pokrytí.

Licenční řízení o kmitočty v Praze tradičně lákají velké množství žadatelů. Šest společností požádalo o jinonický kmitočet, který má podle teoretických výpočtů pokrýt asi 80 tisíc lidí. Kromě společnosti Max Loyd (Info DJ) jde o společnosti Londa s.r.o. (Rádio RockZone 105,9), dada media s.r.o. (Rádio Limonádový Joe), a dvě společnosti provozovatele Radia Černá Hora Martina Černého, konkrétně Černá Hora – media s.r.o. (Radio Černá Hora) a M.I.B production service s.r.o. (Radio Jazz FM).

Všechny tyto společnosti požádaly i o zajímavější z dvojice kmitočtů – Zelený pruh, který má podle teoretických propočtů zásobit signálem 340 tisíc Pražanů. Navíc o tuto frekvenci požádaly další čtyři žadatelé. Jedná se o All Stars Agency s.r.o. (Rádio SeeJay), Ultravox s.r.o. (Radio Ethno), Intersonic s.r.o. (RockJamRadio) a Campus media s.r.o. (Radio Sport FM). Původně se do řízení přihlásila i společnost LH Trade s.r.o., ovšem její žádost byla zamítnuta, protože žadatel nesplnil zákonné požadavky pro účast v licenčním řízení.

Tip RadioTV: Jinonickou frekvenci RRTV udělí společnosti Max Loyd s.r.o. a kótu Zelený Pruh svěří některému z nových broadcasterů (Radio Ethno/RockJamRadio/Sport FM).

Veřejná slyšení všech žadatelů o tyto tři licence proběhnou 9. října v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na Škrétově ulici v Praze 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .