Třináct žádostí o jihlavskou licenci, jen pět má zájem o Plzeň

Nečekaně velký zájem vzbudila slabá frekvence na Vysočině, na kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila licenční řízení. Do uzávěrky se na stole RRTV sešlo hned třináct projektů od jedenácti žadatelů. Naopak licence v mnohem lidnatější Plzni zlákala pouze pět zájemců.

Licenční řízení na oba dva kmitočty bylo vyhlášeno počátkem února a uzávěrka byla stanovena na 3. března. V zápisu z tehdejšího zasedání stojí, že RRTV „vyhlásila licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Plzeň centrum 97,5 MHz/100 W se lhůtou pro doručení žádostí do 3. března 2008 do 19.00 hod. a licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Jihlava Hosov 101,1 MHz/250 W se lhůtou pro doručení žádostí do 3. března 2008 do 19. 00 hod.“

Největší zájem o jihlavský kmitočet projevila společnost Nonstop s.r.o. Kromě toho, že žádá o rozšíření územního pokrytí Radia Krokodýl, přihlásila se hned dvakrát s projektem pod stejným názvem – Radio Jihlava. Tři žádosti podala také skupina GES, která provozuje síť Rádio Hey. Se stejným názvem Rádio Hey Vysočina si o licenci zažádaly společnosti Star Promotion s.r.o. (Hey Brno), Radio Hey Profil s.r.o. (Hey Profil) a Posázavské rádio s.r.o., které dosud licenci nemá.

I mezi dalšími žadateli najdeme spoustu „známých firem“. Radio Bonton a.s. požaduje územní rozšíření pokrytí Radia Bonton, ESA Radio s.r.o. chce dokrývač pro Fajn Radio, Media Party s.r.o. chce rozšířit pokrytí Radia OK, do nové lokality by chtělo křesťanské Radio Proglas, Radio Station Brno s.r.o. by rádo rozšířilo dosah Kiss Hády a až ze Zlína dorazila žádost o dokrývač pro RockMax. Zbývá jediná žádost od společnosti dosud v rozhlasovém éteru nezapojené – media agency s.r.o. Aleše Pohanky nabízí projekt s názvem Radio Jihlava.

Překvapivě mnohem menší zájem vzbudila frekvence v 170titisícové Plzni. Kromě společnosti Broadcast Media s.r.o., která iniciovala koordinaci tohoto kmitočtu pro rozšíření pokrytí svého rockového Radia Beat se do tendru přihlásili další čtyři konkurenti. Opět je zde Radio Bonton, opět nechybí Fajn Radio, dále Radio Hey západní Čechy, tentokrát reprezentována společností Pro radio s.r.o. a neunavný bojovní Svatopluk Janík se svou společností All Stars Agency s.r.o. žádající s projektem Seejay Radio.

Veřejná slyšení by mohla přijít na řadu na přelomu počátkem dubna a vzápětí bychom mohli znát dva nové držitele licencí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .