Svatopluk Janík: Odůvodnění RRTV je vykonstruované

Krátce po zveřejnění článku RRTV: Rádio Dyje nejvíce obohatí programovou skladbu na Hodonínsku, který pojednával o oficiálním odůvodnění rozhodnutí Rady, reagoval na skutečnosti uvedené v dokumentu jednatel společnosti All Stars Agency Svatopluk Janík, který předmětný kmitočet zkoordinoval. S konstatováním RRTV, že jeho projekt byl „rozmělněný“ ostře nesouhlasí a odůvodnění rozhodnutí považuje za vykonstruované.

Jak hodnotíte rozhodnutí RRTV a jeho odůvodnění?
Celkově je celá věc velmi znepokojující. Po 5-ti letech poctivé práce se mi dostal ze strany Rady pouze posměch. Měl jsem velmi dobře zpracovány podklady a nikoliv pouze rozmělněný projekt. U hodnocení se rozhodně nemůžeme bavit o objektivitě, neb zdůvodnění rozhodnutí je zcela vykonstruované. Z veřejně dostupných kanálů si můžete prověřit úspěšného žadatele a zjistíte, že není vše tak, jak je uvedeno v rozhodnutí o udělení licence…

Muzete to upresnit? RadioTV se o spolecnosti Radiospol nepodarilo ziskat temer zadne informace…
Jednak společnost Radiospol vznikla až po uzávěrce licenčního řízení, je tudíž velmi mladá, bez historie a těžce hodnotitelná. Minulá aktivita žadatele prošla konkurzním řízením, které nikam nevedlo pro nedostatek majetku a firma jede dál. Sám žadatel se živil jako dealer Českého Telecomu. V reklamní branži ho naprosto nikdo nezná! To je pár střípků, které naprosto popírají hodnotící zprávu.

Podal jste žalobu k soudu?
Ne, touto cestou jsem nešel, neboť by bohužel nebyla úspěšná. Nicméně v > současnosti jsem objevil novou možnost napadení rozhodnutí.

Muzete to specifikovat? Napadnout rozhodnuti lze pouze u soudu do triceti dnu po nabyti pravni moci…
Samozřejmě, že přímá cesta je napadnout rozhodnutí v odvolací lhůtě. Ovšem, zde nelze polemizovat o kvalitě rozhodnutí, ale pouze zda byly naplněny všechny zákonné podmínky. Je zde možnost jít i z jiného směru, ovšem ji nelze z taktických důvodů zveřejňovat. Každopádně taková možnost zde je.

Co budete dělat dále?
I nadále budu usilovat o získání rozhlasové stanice. Po vynaloženém úsilí se rozhodně, tak jednoduše nevzdám. Taky mi jde o investici v řádu set tisíců, což není zanedbatelná částka. Je smutné, že je v naší republice možné, aby se Vám úřad vysmál takovým způsobem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .