Soud zrušil udělení licence Radiu Hey Ostrava

Městský soud v Praze zrušil udělení licence další rozhlasové stanici, tentokrát se jedná o rozhodnutí RRTV o udělení licence společnosti Fajront BS z března roku 2002 pro Radio Hey Ostrava, které bylo soudem zrušeno na základě jednoho z neúspěšných žadatelů. Serveru RadioTV to potvrdil místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

Součástí tiskové zprávy z dnešního zasedání RRTV je usnesení, že RRTV vzala na vědomí rozsudek Městského soudu v Praze ve věci udělení licence k provozování rozhlasového vysílání programu Radio Fajront FM s využitím kmitočtu Ostrava – Slezská 94,7 MHz/1kW na vědomí a vyzvala všechny účastníky licenčního řízení k doplnění jejich žádosti, příp. oznámení změn, ke kterým došlo od doby podání žádosti k dnešnímu dni, dále vyzvala provozovatele Radio Fajront FM, aby uvedl právní stav do souladu s rozhodnutím Městského soudu v Praze.

„Soud nám vydané rozhodnutí zrušil z důvodů nedostatečného odůvodnění a tím pádem licence neexistuje. Takže jsme provozovatele vyzvali, aby své počínání uvedl do právního souladu, což prakticky znamená, aby přerušil vysílání. Je ale možné, že Fajront požádá soud o nějaké předběžné opatření, takže je těžké spokulovat, co bude následovat,“ popisuje současnou situaci místopředseda Rady Šenkýř.

Šenkýř dále poukazuje na to, že všechna zrušení rozhodnutí RRTV o udělení licence přicházejí z důvodu nedostatečného odůvodnění rozhodnutí a že RRTV při vší snaze zatím nezná způsob, jak svá rozhodnutí, která nejsou postavena na měřitelných faktech, správně odůvodňovat. „Při přípravě novely zákona tudíž přemýšlíme, zda tam onen odstavec, který přikazuje popsat kritéria, na základě jakých byla licence udělena, ponechat.“

V tomto posledním případě se jedná o žalobu společnosti WebValc s.r.o. proti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou Městský soud v lednu roku 2004 odmítl. Usnesení Městského soudu sp.zn. 38 Ca 597/2002 ze dne 26. ledna 2002 ovšem napadla včas kasační stížností společnosti WebVALC a Nejvyšší správní soud rozhodl 30. listopadu 2004 (sp.zn. 3 As 24/2004) a jeho rozsudek, jímž zrušil usnesení MěS a věc mu vrátil k novému rozhodnutí, byl Radě doručen 18. ledna 2005.

Je třeba také upozornit na fakt, že žaloba nenapadla udělení licence společnosti Fajront BS na kmitočtu Opava – Chlebičov 94.9 MHz/1kW, takže i kdyby musel ostravský Hey vypnout svůj hlavní vysílač, může pokračovat alespoň na svém opavském dokrývači.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .