RRTV zveřejnila licenční podmínky rádií a televizí

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes v poledne zveřejnila dlouho očekávané dokumenty – rozhodnutí o udělení licence a licenční podmínky všech rozhlasových a televizních stanic. Na stránkách RRTV je k dispozici 217 souborů ve formátu Acrobat Reader, které jsou nascanovanými kopiemi rozhodnutí z licenčních řízení za posledních 15 let.

Všechny dokumenty najdete v abecedním pořadí na adrese http://www.rrtv.cz/provozovatele/licpodm.php. Široká veřejnost má poprvé možnost nahlédnout např. do rozhodnutí o udělení licence Televizi Nova včetně licenční podmínky 17, jejíž následné vypuštění způsobilo Česku škodu ve výši 10 miliard. Můžete si také prostudovat slavný původní projekt vzdělávací televize a sledovat, jakým způsobem Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rušila či upravovala jednu licenční podmínku za druhou (odkaz zde).

Zajímavé čtení nabízí také rozhodnutí o udělení licence rádiím. Zatímco starší rozhodnutí jsou zcela neodůvodněná a licenční podmínky zabírají i 20 stran textu, u nejnovějších rozhodnutí zabírá nejvíce místa odůvodňování rozhodnutí a samotná programová specifikace se u některých rádií vejde na jedinou stranu.

RadioTV se bude tomuto tématu podrobněji věnovat v dalších dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .