RRTV zveřejní licenční podmínky rádií během ‚několika málo dnů‘

Ve středu vypršela roční lhůta, kterou Rada pro rozhlasové a televizní vysílání stanovila svému Úřadu pro zveřejnění licenčních podmínek všech rozhlasových stanic. RRTV o zveřejnění licenčních podmínek rozhodla v srpnu loňského roku na základě posouzení Ústavu státu a práva a Právnické fakulty Masarykova univerzity v Brně. Na utřídění a sjednocení dokumentů byla stanovena roční lhůta. (více viz RRTV zveřejní licenční podmínky všech rádií)

„RRTV uložila Úřadu zveřejnit licenční podmínky všech rádií do jednoho roku tj. do 24. srpna 2005. V současné době Úřad chystá zveřejnění tak, aby nejpozději do 24.8.2005 byly všechny licenční podmínky (včetně všech jejich změn) k dispozici na www stránkách RRTV,“ řekl RadioTV v červenci vedoucí Úřadu RRTV Petr Bartoš.

Přestože RRTV dala svému Úřadu pro setřídění a zveřejnění sedmdesáti dokumentů nečekaně dlouhou lhůtu a vedoucí Úřadu ještě nedávno dodržení termínu přislíbil, do půlnoci 24. serpna podmínky zveřejněny nebyly. Požádali jsme proto o vysvětlení předsedu RRTV a vedoucího Úřadu RRTV.

Podle předsedy RRTV Petra Pospíchala již Úřad Rady dokumenty s licenčními podmínkami kompletně připravil. „Rada ještě chtěla vidět tu finální podobu celého toho obrovského souboru naskenovaných dokumentů z toho pohledu, jestli to odpovídá zadání, které úřad od Rady dostal. Vzhledem k tomu, že tentokrát byla mezi zasedáními čtyřtýdenní mezera, bylo potřeba počkat na zasedání, které se konalo teď v úterý. Jeden z členů Rady teď vzorek z té dokumentace pročítá a měl by s tím být nběhem několika málo dnů hotov. Pokud řekne, že soubor odpovídá zadání Rady, bude dokumentace ihned zveřejněna. Kdyby se stalo, že dojde k závěru, že výběr neodpovídá zadání, projedná Rada celou věc na příštím zasedání.“

Vysvětlení je pochopitelné, ale nelze se ubránit námitce, že když už RRTV jednou slíbila konkrétní termín, mohla stanovit Úřadu lhůtu do předchozího zasedání, aby mohla kontrola proběhnout včas. „Zdržení rozhodně neznamená, že by Rada jakkoliv zppochybnila či zásadně odkládala své rozhodnutí zveřejnit licenční podmínky. Takže se za toto zpoždění vám i vašim dalším kolegům, kteří na zveřejnění netrpělivě čekají, velice omlouvám,“ dodává Pospíchal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .