RRTV vypsala licenční řízení v Českých Budějovicích

AKTUALIZOVÁNO. České Budějovice by se ještě letos mohly dočkat nové rozhlasové stanice. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž vyhlásila licenční řízení na dvousetwattový vysílač, který si v jihočeské metropoli úspěšně zkoordinoval provozovatel rockového Radia Beat.

Vysílač České Budějovice 101,2 MHz/200W si nechala zkoordinovat společnost Broadcast media s.r.o. pro Radio Beat v rámci balíku osmi kmitočtů. Zatímco dokrývače Tábor nebo Jihlava Rada pro rozhlasové a televizní vysílání po úspěšné koordinaci Beatu přidělila (více viz Rádio Beat může do Jihlavy a Tábora), České Budějovice Beat nedostal s odůvodněním, že jde o kmitočet zcela mimo současné území  pokrytí signálem (více viz Plány Beatu na expanzi do regionů dostávají trhliny). Provozovatel Beatu na to reagoval okamžitě žádostí o vyhlášení licenčního řízení a RRTV tak učinila na svém posledním zasedání 19. prosince.

Lhůta pro přijímání žádostí do tohoto licenčního řízení byla stanovena na 22. ledna. Jistá je účast koordinátora řízení – společnosti Broadcast media s.r.o., ale jak už to tak v podobných případech bývá, dá se očekávat celá řada žádostí od konkurenčních rozhlasových skupin a nových tájemců o rozhlasové vysílání. Obzvláště na trhu, který je poměrně málo konkurenční – tři stanice zde ovládá Stamford Managing a po jedné sítě Kiss a Evropa 2.

Rozhlasová skupine Lagardere již dala najevo, že se licenčního řízení nezúčastní. „Řízení o využití volné frekvence v Českých Budějovicích se účastnit nebudeme. Její provozování pro samostatné rádio vnímáme jako dlouhodobě ekonomicky nerentabilní a není vhodná ani pro smysluplné dokrytí našich stávajících rádií,“ řekl RadioTV mluvčí Lagardere Richard Klatovský.

Jak je dobře známo z minulých licenčních řízení, fakt, že Beat frekvenci zkoordinoval, neznamená, že v tendru uspěje. RRTV může dát přednost některému z konkurentů nebo případně zcela nové stanici. Pokud vše půjde standardním tempem, lze očekávat na přelomu února a března veřejná slyšení žadatelů a vzápětí rozhodnutí RRTV. Pakliže nebude verdikt napaden u soudu, mohli by se budějovičtí dočkat nové stanice v létě, nejpozdějí na podzim letošního roku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .