RRTV vyhlásila dvě nová licenční řízení

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání nelenila a vyhlásila hned dvě nová licenční řízení. Soupeřit se bude o frekvence v Jihlavě a Plzni. RRTV zároveň vyhlásila veřejná slyšení o kmitočet Tábor 101,8 MHz/kW, poté co odmítla žádosti Radia 1 a své žádosti vzaly zpět společnosti Simple Media a Joe Media Miroslava Pýchy.

RRTV na svém posledním zasedání vzala na vědomí informaci o nařízení konání veřejného slyšení na den 26. února 2008 v řízení o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů s využitím souboru technických parametrů Tábor 101,8 MHz/1 kW. Seznam žadatelů se smrštil z desíti na sedm žadatelů. Provozovatel Radia 1 byl odmítnut kvůli tomu, že „žadatel ve stanovené lhůtě neodstranil nedostatky v žádosti o licenci k provozování rozhlasového vysílání,“ zatímco dvě Pýchovy společnosti své žádosti stáhly a provozovatel vsadil vše na jednu kartu – dada media s.r.o s projektem Simple Music Radio.

O vyhlášení licenčního řízení na kmitočet Tábor – teplárna 101,8 MHz/1kW rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na konci října. Historie této frekvence je poměrně složitá. Nejdříve patřila Rádiu Kiss FM, které ji posléze vyměnilo s Radiem Classic za mnohem lukrativnější Votice – Mezivrata. Následně ji využívalo Radio Classic společně s Kissem, poté samotný Classic a ten se jí letos dobrovolně vzdal. Zájem o ni projevilo mimo klasické licenční řízení pražské Fajn Radio, ale RRTV jeho žádost zamítla a vyhlásila licenční řízení. Více viz RRTV vyhlásila další licenční řízení na Táborsku.

Kmitočet je situován do nadmořské výšky 470 metrů, polarizace je vertikální a podle teoretických propočtů by měl signálem zásobit 78 tisíc obyvatel. V seznamu žadatelů překvapuje absence společnosti ESA radio s.r.o. s projektem Fajn Radio. Naopak zde nechybí Radio Bonton a.s. s projektem Radio Bonton, Radio Jižní Čechy s.r.o. s projektem Hey jižní Čechy, Country Radio s.r.o. s projektem Country Radio a Ladislav Faktor s projektem Radio Gold.

V seznamu žadatelů figurují i dvě společnosti, které dosud v rozhlasové branži nepodnikají, shodou okolností obě nabídly projekt nazvaný Radio Tábor. Jde o firmu All Stars Agency s.r.o. Svatopluka Janíka, která v minulosti iniciovala koordinaci kmitočtu dnešního Radia Dyje a od té doby se marně snaží získat licenci. A také společnost Radio Ještěd s.r.o., která patří do portfolia Media Bohemia a v minulosti se pokoušela získat licenci dnešního Radia Hey Sever.

Kromě vyhlášení veřejných slyšení Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila další dvě licenční řízení. V vzápisu z posledního zasedání stojí, že RRTV „vyhlásila licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Plzeň centrum 97,5 MHz/100 W se lhůtou pro doručení žádostí do 3. března 2008 do 19.00 hod. a licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Jihlava Hosov 101,1 MHz/250 W se lhůtou pro doručení žádostí do 3. března 2008 do 19. 00 hod.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .