RRTV vyhlásí osm rozhlasových licenčních řízení

V Česku může letos teoreticky vzniknout osm nových lokálních rádií. RRTV totiž rozhodla o vyhlášení licenčních řízení na osm rozhlasových kmitočtů, které byly úspěšně zkoordinovány, ale nebyly přiděleny. V praxi pravděpodobně vznikne nových rádií minimum, většina kmitočtů bude nejspíš udělena na dokrytí současným broadcasterům.

Vyhlášení licenčních řízení na kmitočty, které nebyly uděleny jako rozšíření územního pokrytí, RRTV avizovala již v loňském roce. O kmitočtech v Uherském Hradišti, Uherském Brodě a Frýdku-Místku, jejichž koordinaci iniciovala Evropa 2, jsme psali již koncem loňského jara (viz článek RRTV připravuje dvě licenční řízení na Moravě).

Ačkoliv provozovatel Evropy 2 napadl zamítavé rozhodnutí u soudu a uspěl, RRTV rozhodla i podruhé ve stejném duchu a kmitočty poslala do tendru. Podle čerstvého vyjádření Michela Fleischmanna pro RadioTV je i druhé rozhodnutí RRTV napadeno u Městského soudu v Praze, takže RRTV vyhlásila řízení na kmitočty, které jsou předmětem soudního sporu.

Kromě vysílačů Frýdek – Místek 95,4/200W, Uherské Hradiště 95,8 MHz/200W a Uherský Brod 88,5 MHz/200W (zkoordinovala Evropa 2 – přidělení zamítnuto) je možné se ucházet o provozování rozhlasového vysílání na kmitočtech Rychnov nad Kněžnou 107,6 MHz/500W (zkoordinovalo Radio Hey Profil – přidělení zamítnuto), Sezimovo Ústí 94,5 MHz/200W (zkoordinovalo Radio Beat – přidělení zamítnuto), Valašské Meziříčí 95,3 MHz/158W (zkoordinovalo Radio Rubi – přidělení zamítnuto), Vsetín 96,6 MHz/200W (zkoordinovala Evropa 2 – přidělení zamítnuto), Slavonice 100,8 MHz/1kW (podle informací JiDXC koordinoval Český rozhlas).

O vyhlášené kmitočty je podle tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání možno žádat jednotlivě, lhůta pro příjem žádostí byla stanovana na 24. května 2007.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .