RRTV vyhlásí licenční řízení v Hodoníně; chystá se další kmitočet v Praze

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání včera rozhodla, že vyhlásí licenční řízení na nový kmitočet v Hodoníně. Dalšího licenčního řízení se může dočkat i Praha, Rada totiž odeslala na ČTÚ kmitočet Praha – centrum, jehož koordinaci iniciovala společnost Ultravox bývalého člena RRTV Petra Žantovského.

Nové licenční řízení bude vyhlášeno na nově zkoordinovaný vysílač Hodonín 91.4 MHz/500W. Podle informací Úřadu RRTV má být vysílač umístěn na souřadnicích LON/170743, LAT/485109 a minimální počet zasažených posluchačů se zaručeným příjmem se odhaduje na 60 tisíc lidí.

Koordinaci kmitočtu inicioval Svatopluk Janík a kromě něj lze očekávat řadu dalších zájemců. Na jihozápadě Moravy, tedy v okresech Břeclav, Hodonín a Uherské Hradiště, totiž v současnosti vysílá pouze jediná místní stanice – Radio Jih.

Bývalý člen RRTV připravil další kmitočet v Praze

Hlavní město se může do roka teoreticky dočkat svého devětadvacátého rádia. Rada pro RTV totiž také vydala souhlas k odeslání požadavku na koordinaci kmitočtu Praha – centrum 101,6 MHz/500 W na ČTÚ v souladu § 64 odst. 2 písm. a) zákona č. 151/2000 Sb.

Podle Úřadu Rady koordinaci tohoto kmitočtu iniciovala společnost Ultravox s.r.o. Podle internetového rejstříku jde o hudební vydavatelství, jehož jednatelem a třetinovým vlastníkem je bývalý člen RRTV a mediální publicista Petr Žantovský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .