RRTV se zajímá o program a název Radia Agara

Chomutovské Radio Agara, které je od června součástí programové skupiny Fajn Radio (více viz Vzniká rodina Fajn rádií, zatím je čtyřčlenná), se dostalo pod drobnohled Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta na svém posledním zasedání zahájila správní řízení se společností M+M s.r.o., která vlastní licenci Radia Agara. Serveru RadioTV to potvrdil předseda RRTV Petr Pospíchal, který jako důvod řízení označil neplnění licenčních podmínek.

Rádio Agara neplnilo licenční podmínky, což jsme zjistili monitoringem vysílání. Kromě toho nesprávně označovalo svůj program tak, že před název rádia přidávalo slovo fajn, což mohlo vytvářet dojem, že se současně identifikuje s Fajn rádiem. Správní řízení se zahajuje vždycky s podezřením na možné porušení a provozovatel je vyzván k vyjádření, proto se zatím vyjadřuji takto podmínečně,“ říká předseda RRTV Petr Pospíchal.

V čem Agara neplní podmínky, Pospíchal nesdělil. Bližší podrobnosti o tomto dokumetu by teoreticky měly být na stránkách RRTV, která slíbila, že je nejpozději k 24. srpnu zveřejní. Vzhledem k tomu, že její Úřad tento veřejný slib nedodržel, nelze stav vysílání Agary s licenčními podmínkami srovnat.

V druhém bodě je o něco jasněji. Radio Agara, stejně jako ústecké Radio North Music a olomoucké Radio Hity, nepožádalo RRTV o změnu názvu na Fajn Radio Agara, kterým se prezentuje ve vysílání. Oficiálním názvem stanice totiž zůstává Radio Agara a výraz ‚fajn‘ je vlastně jakýmsi promotion prvkem ve vysílání. Vzhledem k tomu, že v této oblasti neexistuje jasný precedens, bude záležet na rozhodnutí RRTV, jak bude do budoucna definován název stanice.

Tiskový mluvčí společnosti Sun Media, která programově zastřešuje rodinu Fajn Radio, Tomáš Němčanský přislíbil RadioTV vyjádření k zahájení správního řízení na počátek příštího týdne.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .