RRTV pokutovala rádia za nedodržení licenčních podmínek

Pravidelné monitoringy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání tentokrát vynesly několika rádiím pokuty. Na svém posledním zasedání RRTV konstatovala v řadě případů nedodržení licenčních podmínek, odvysílání neoddělené reklamy a ve dvou případech dokonce udělila pokuty – za nedodržení programové skladby zaplatí Radio děčín a Radio OK.

Nejvyšší pokutu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti Media party, když rozhodla, že se Rádio OK 11. a 14. listopadu 2006 dopustilo neplnění licenčních podmínek spočívající v nezařazování zpravodajských relací dle programové skladby. Za tento prohřešek zaplatí východočeská stanice 90 tisíc korun. Jen o něco lépe dopadlo Radio Děčín, u něj Rada konstatovala, že 2. a 6. prosince 2006 nedodrželo podíl mluveného slova a programovou skladbu a uložila mu pokutu ve výši 50 tisíc korun.

Další stanice pokuty nedostaly, ale ani s jejich programy RRTV nebyla spokojena a vydala jim upozornění na neplnění licenčních podmínek. Konkrétně se jedná o Hitrádio FM Most, které 2. prosince nevysílalo správné označení programu a nedodrželo podíl mluveného slova.

Prohřešilo se i Radio Metuje, když 15. a 17. října nenaplnilo podíl mluveného slova a programovou skladbu. Kiss Publikum 15. srpna nezařadilo zprávy mezi 5 a 6 ráno a konečně BBC World Service bylo upozorněno na kuriozní prohřešek – Radě se nelíbilo,že 10. prosince šířilo vysílání v ruském jazyce. Za tyto prohřešky musí stanice zaplatit po tisícikoruně paušální částku nákladů správního řízení.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila také na odvysílání zvukově neoddělené reklamy od ostatních pořadů. V jednom případě se to týká Radia OK, Rádia Kiss Publikum a Radia FM Plus, třikrát ČRo 1 – Radiožurnálu a hned v šesti případech se provinilo náchodské Radio Metuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .