RRTV opět udělila licenci Radiu Hey Sever

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání znovu udělila licenci pro vysílání na kmitočtové síti na Liberecku projektu Radio Hey Sever společnosti Radio Podještědí s.r.o. Současně Rada zamítla žádosti společností Country Radio, Radio Ještěd a Kalendář Liberecka s.r.o. Vyplývá to z tiskové zprávy RRTV z 19. zasedání.

Licence pro vysílání na kmitočtové síti Liberec – Výšina 97,1 MHz/1kW, Liberec – Javorník 95,5 MHz/200W a Česká Lípa – hotel 103,3 MHz/200W byla poprvé udělena v listopadu 2004, v dubnu letošního roku ji ovšem zrušil Městský soud v Praze na základě žalob společností Country Radio s.r.o., Kalendář Liberecka s.r.o. a Radio Ještěd s.r.o. Na základě rozhodnutí soudu Rada vyzvala Radio Hey Sever, aby vůbec nezahajovalo vysílání (více viz RRTV vyzvala Radio Hey Sever, aby nezačínalo vysílat).

Stejně jako v předchozích případech soudně zrušených licencí RRTV liberecké licenční řízení obnovila pouze s úspěšným žadatelem a třemi žalobci, kteří uspěli u soudu. Přestože se všeobecně očekávalo rychlé potvrzení původního rozhodnutí, museli si všichni zúčastnění počkat šest měsíců. Výsledek ovšem nikoho nepřekvapil, stejně jako ve všech předchozích kauzách RRTV rozhodla stejně, jen si dala více práce s odůvodněním verdiktu.

Podrobnosti o projektu Radio Hey Sever si můžete přečíst v loňském článku Co nabídne Radio Hey Sever na Liberecku?, který vznikl na základě vystoupení žadatele na veřejných slyšeních.

Jde o poslední případ?

Případ liberecké licence je pravděpodobně posledním, který se podařilo u soudu úspěšně napadnout jen na základě nedostatečného odůvodnění. V dubnu totiž Nejvyšší správní soud Radě v rámci jednoho ze svých verdiktů vzkázal, že Správní orgán musí nejen popsat, proč a jaká kritéria pro své rozhodování zvolil a jakým způsobem tato kritéria naplnil úspěšný žadatel o licenci, ale musí rovněž podrobně popsat, proč tato kritéria nebyla naplněna ostatními žadateli, případně proč byla ostatními žadateli naplněna méně než úspěšným žadatelem. Více v článku RRTV připravuje nový postup při rozhodování v licenčních řízeních.

RRTV si jeho výklad vzala k srdci a její další rozhodnutí, např. potvrzené verdikty o udělení licence Radiu Hey Ostrava, Radiu Twist nebo Info Radio, jsou odůvodněna velmi podrobně. Někteří z broadcasterů ovšem soudí, že ani podrobné odůvodnění Radě u soudu nepomůže, protože lze dobře napadnout přímo argumenty, které v něm použila.

Lze očekávat, že tímto směrem půjdou neúspěšní žadatelé Country Radio a Radio Ještěd a i proti tomuto rozhodnutí se budou bránit soudní cestou. „V této chvíli je to stručně tak, že to není dobrá zpráva. Soudní řešení
zvážíme po té, co dostaneme celou věc písemně,“
řekl RadioTV ředitel Country Radia Jan Zilvar. podobně zdrženlivě reaguje i tiskový mluvčí Stamford Managing Tomáš Němčanský: „Oficiálně jsme z RRTV nic neobdrželi. Případné rozhodnuti RRTV tedy zatím nemůžeme komentovat.“

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .