RRTV chystá další licenční řízení o benešovskou licenci

radiotv221Nekonečná radionovela na téma rozhlasového vysílání na Benešovsku se pravděpodobně brzy dočká pokračování. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání vyzvala účastníky soudního řízení, aby doplnili své žádosti v rámci licenčního řízení o kmitočet Benešov – Kozmice 89,3 MHz/5kW.

RRTV na vyzvala k doplnění žádostí společnosti Joe Media s.r.o. (Radio Sázava), Country Radio s.r.o. (Country Radio), City Multimedia s.r.o. (Radio Pohoda) a M-Publicity s.r.o. (Radio Nový Preston). První tři společnosti byly žalujícími ve sporu s RRTV u Městského soudu v Praze, posledně jmenovaná byla v té době vlastníkem licence a tudíž využila práva být účastníkem soudního řízení. O tomto sporu více v článku Soud opět zrušil licenci Radia nový Preston.

„Ano, mohu potvrdit konání licenčního řízení. Přítomní radní se na posledním zasedání usnesli o vyrozumění čtyř subjektů o tom, že jsou přizvání k licenčnímu řízení. Požádali jsme je v dopisech o doplnění skutečností, které mohly nastat od posledního tendru. Podepisoval jsem je minulý týden,“ řekl magazínu ceskamedia.cz místopředseda Rady Daniel Novák, který v nepřítomnosti předsedy řídil poslední zasedání Rady.

Rozhodnutí RRTV je překvapivé, její předseda Petr Pospíchal totiž veřejně prohlašoval, že benešovská kauza je natolik specifická, že nebude řešena jako ostatní soudem zrušená rozhodnutí RRTV o udělení licence. Poslední krok přitom kopíruje ostatní případy, kdy RRTV nejprve vyzvala účastníky řízení o doplnění žádostí, aby následně udělila licenci s lepším odůvodněním původnímu vlastníkovi. Pokud se RRTV rozhodne udělit licenci bez veřejného slyšení mohlo by k tomu dojít na 15. zasedání 23. a 24. srpna nebo na dalším o dva tádny později.

Vývoj sporu o benešovskou licenci

Spor o benešovskou licenci se táhne již od roku 2002. Na počátku bylo Radio Presston a jeho boj o znovuudělení licence. Předchozí RRTV se ovšem rozhodla udělit licenci projektu Rádia Sázava společnosti M-Publicity. Počátkem roku 2003 se ukázalo, o jak špatné rozhodnutí šlo. V licencované společnosti se střetly dvě skupiny, první zastoupená vlastníkem Borisem Fišerem a podporovaná vlastníkem Radia Limonádový Joe Miroslavem Pýchou a druhá zastoupená novým jednatelem Petrem Laštovkou a podporovaná společnosti Autocentrum Šternberk s.r.o. a částečně také sítí Radio Hey/Radio Čas. O prvních měsících boje o benešovskou licenci více v článku Radio Sázava – podrobný vývoj celé kauzy.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla odvolána a po několika zásazích Českého telekomunikačního úřadu na podzim téhož roku Městský soud v Praze rozhodnutí RRTV o udělení licence zrušil. Nová Rada se ovšem nepoučila a počátkem roku 2004 udělila licenci stejné společnosti, tentokrát na projekt Radia nový Preston. Také toto rozhodnutí bylo Městským soudem v Praze zrušeno, více v článku Radio Presston se vrací jako Radio nový Presston.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: