Rádio Most směřuje do rodiny Hitrádií

Aktualizováno. Rádio Most se v nejbližší době stane další stanicí stoprocentně ovládanou mediální skupinou Stamford Managing. Dosavadní majoritní vlastník licencované společnosti RadioTV potvrdil, že do konce roku požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o schválení k převodu na minoritního vlastníka. Podle zástupců Stamfordu by se Radio Most v případě schválení převodu mělo zařadit do rodiny Hitrádií.

Rádio Most je od srpna 2004 společným podnikem rozhlasového domu City/Blaník a skupiny Stamford Managing. Licencovaná společnost Radio Most s.r.o.patří z 33 procent společnosti City Multimedia a z 23 procent firmě Pro Media Group. Za oběma stojí zakladatel rádií City a Blaník Petr Dvořák, který RadioTV potvrdil, že své podíly převede na minoritního akcionáře Stamford Managing, který v současnosti ovládá zbývajících 44 procent. „Ještě letos požádáme RRTV o souhlas s převodem našich podílů,“ řekl RadioTV Dvořák, který již v září v rozhovoru pro RadioTV řekl: „Máme i okresní rádia, tam nevidím velkou perspektivu. My jsme specialisti na Prahu a střední Čechy.

Podle informací z vedení Stamford Managing je Rádio Most v případě souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání žhavým kandidátem na zařazení do rodiny Hitrádií. Stanice by se mohla přejmenovat na Hitrádio FM Most a rozšířila by dosah této skupiny do jižní části Ústeckého kraje. Momentálně má Stamford v kraji dvě Hitrádia, českolipský Crystal a ústecké Labe, které dohromady poslouchá 93 tisíc lidí týdně.

Most není jediným společným podnikem Stamford Managing a City Multimedia. Dalším je jihomoravská mutace Rádia Blaník, o které se City napůl dělí s firmou František Vostál s.r.o. Tu kromě zakladatele Rádia Vysočina ovládá také Stamford. Nelze opomenout také pražské Radio Olympic, které sice stoprocentně vlastní Stamford Managing, ale stanice sídlí společně s rádii City a Blaník a Dvořákova skupina ho dlouhodobě formátovala. Spolupráe skončila vloni, kdy vypršela smlouva, od té doby Dvořák vysílání rádia Olympic neovlivňuje. „Doufám, že vám do tří měsíců řeknu víc. Za těch původních podmínek to nemělo smysl. Respektive skončila smlouva a nic potom,“ uvedl Dvořák v září na dotaz, zda Olympic bude i nadále vysílat z Korunní ulice.

Dvořák: Most je naším největším neúspěchem

„Historie našeho působení v Mostě je naším největším neúspěchem. Myslím, že největší chybou bylo to, že jsem nevyměnili hned zpočátku vedení stanice. Úsilí mnoha našich i místních lidí naráželo na nízkou odbornost jednatelů a přestože jsem se snažili nasazovat stále nové a nové konzultanty, zátěž slabého vedení srážela produkt pod úroveň, na kterou jsme normálně zvyklí. Historie Mostu se vlastně stále opakuje – nejdříve samostatné rádio, potom v síti Evropy 2, posléze samostatnost, následně v naší skupině a teď další změna. Ti nejzvídavější najdou společného jmenovatele,“ komentuje důvody prodeje svého podílu Petr Dvořák a dodává: „Kromě toho je provozování rádia okresního formátu poměrně dost rizikové. Náklady na tým a provoz jsou v podstatě stejné jako u stanice, která vysílá pro mnohem vyšší počet posluchačů. Výsledkem je to, že stanice je omezená svými „okresními“ příjmy, težko se může sama rozvíjet a v případě většího obchodního výpadku se musí spoléhat na injekce zvenčí. Konkurenceschopnost takovýchto stanic je výrazně limitovaná a mohou přežívat jen tam, kde je z rozličných důvodů slabší konkurenční prostředí. Logika trhu je prostě taková, že perspektivu mají rádia s mnohem vyšším dosahem. A  většina takových stanic se v douhodobém horizontu nevyhnout nutnosti zapojení do kapitálově silnějších rozhlasových domů.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .