Rádio Dyje chce vysílat v dalších dvou městech

Folklórně laděné Rádio Dyje sice ještě nezahájilo vysílání, ale jeho provozovatel již pomýšlí na výrazné rozšíření pokrytí. Stanice, která zvítězila v licenčním řízení o kmitočet v Hodoníně, nyní požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o zvýšení výkonu svého vysílače a přidělení kmitočtů v Kyjově a Břeclavi.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání řešila tři žádosti licencované společnosti Rádia Dyje o rozšíření jejího pokrytí. Společnost Radiospol požádala o změnu územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtů Kyjov 91,8 MHz/100W alt. 98,1 MHz/100W Břeclav 93,2 MHz/100W alt. 94,7 MHz/100W alt. 104,1 MHz/50W Požádala také o povolení změnit stanoviště vysílače Hodonín 91,4 MHz/500W. RRTV přerušila všechny tři řízení a vydala souhlas k odeslání ke koordinaci na Český telekomunikační úřad.

Firma Radiospol získala licenci k vysílání na Hodonínsku v únoru letošního roku. Rozhodnutí Rady nabylo právní moci 4. dubna, stanice teda musí zahájit vysílání nejpozději počátkem října. Jednatel společnosti Vojtěch Kotásek na veřejných slyšeních uvedl, že by chtěl začít vysílat dříve: „Předpokládáme zahájit vysílání do čtyř měsíců až do půl roku, protože nechceme nic uspěchat, ale v každém případě chceme začít někdy v létě.“ Další podrobnosti v článku Co chce nabídnout Radio Dyje na Hodonínsku?

Programovou náplň nové stanice na veřejných slyšeních nastínil Jiří Vodárek. „Chceme, aby hudební skladba Radia Dyje respektovala specifika slováckého regionu. Těžištěm bude pop, folk, folkrock a samozřejmě dnes už zlidovělé melodie se zvýšeným podílem českých písniček. Chceme, aby mluvené slovo odráželo to, čím tenhle region žije. Kromě výrazně lokálního zpravodajství, informačních servisů a kontaktních pořadů s posluchači to budou informace z oblasti pěstování vína, zemědělství a celé oblasti hobby. Pravidelně chceme představovat zajímavé lidi z regionu, mj. právě ty, kteří jsou nositeli lidové tradice.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .