Radio Beat míří do dalšího regionu, má licenci v Plzni

Plzeňskou licenci, o kterou se ucházelo pět žadatelů, získalo rockové Radio Beat. Rozhodla o tom na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Rocková jednička tak získala další klíčovovou metropoli a v Čechách má slabé místo pouze na Ústecku. Přes úspěšný rozvoj a dobré výsledky poslechovosti ovšem nemá ambice vydat se na Moravu.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání udělila licenci na kmitočet Plzeň – centrum 97,5 MHz/100W společnosti Broadcast Media s.r.o. jako územní rozšíření pokrytí programu Radio Beat, která o frekvenci již dříve neúspěšně žádala přímo jako dokrývač. Žádosti dalších uchazečů zamítla. „Přestože jsme inciovali koordinaci plzeňského kmitočtu, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nám jej jako dokrývač nepřidělila. Máme proto ohromnou radost, že jsme uspěli v následně vyhlášeném licenčním řízení,“ řekl RadioTV Martin Hroch ze skupiny Radio Investments, do které Beat patří.

Licenční řízení na kmitočet bylo vyhlášeno počátkem února a uzávěrka byla stanovena na 3. března. V zápisu z tehdejšího zasedání stojí, že RRTV „vyhlásila licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Plzeň centrum 97,5 MHz/100 W se lhůtou pro doručení žádostí do 3. března 2008 do 19.00 hod. Na tomtéž zasedání bylo vyhlášeno licenční řízení na frekvenci v Jihlavě, o jehož výsledku dosud rozhodnuto nebylo.

Kromě společnosti Broadcast Media s.r.o., která iniciovala koordinaci tohoto kmitočtu pro rozšíření pokrytí svého rockového Radia Beat se do tendru přihlásili další čtyři konkurenti. Radio Bonton, Fajn Radio, dále Radio Hey západní Čechy, tentokrát reprezentována společností Pro radio s.r.o.Svatopluk Janík se svou společností All Stars Agency s.r.o. žádající s projektem Seejay Radio. Jejich žádosti Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zamítla a jejich jedinou šancí je obrátit se na Městský soud v Praze.

Přestože zákon o rozhlasovém a televizním vysílání ukládá lhůtu 180 dní po nabytí správní moci rozhodnutí, Radio Beat ji zřejmě nevyužije a začne vysílat mnohem dříve. „Vzhledem k tomu, že jsme již domluveni s firmou pana Ježka (provozovatel řady vysílačů v západních Čechách), očekáváme, že zahájíme vysílání mnohem dříve než do šesti měsíců, které nám ukládá zákon. Troufl bych si odhadnout, že to můžeme stihnout do konce srpna,“ uvádí Martin Hroch.

Ten taky potvrdil, že cílem této stanice je získat silnou pozici na západ od řeky Moravy a na východ se nepouštět. „Naším cílem je do budoucna vybudouvat pokrytí na co největší části Čech, za Jihlavu se z důvodu velké konkurence pouštět nechceme. Ale je nám jasné, že zkoordinovat kmitočet například pro Ústecko bude obrovským problémem, rušení s německými vysílači je tam příliš silné,“ vysvětluje Hroch a ohledně možného odpojování programu pokrývajícího tak rozsáhlé území dodává: „I nadále chceme na všech frekvencích rozhodně vysílat jednotný program, realizace odpojení reklamy pro Plzeň by vyšla dráž než bychom si za ni mohli říct. Chceme našim klientům nabízet jasně profilovanou cílovou skupinu.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .