Ostravský Hey přeruší vysílání; zvažuje žalobu na stát

Radio Hey Ostrava bude respektovat rozsudek Městského soudu v Praze a v nejbližší době přeruší vysílání na své hlavní frekvenci Ostrava 94.7 MHz/1kW. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil ředitel a spolumajitel sítě rádií Hey Radim Pařízek, který ovšem nespecifikoval datum, kdy přesně k vypnutí vysílače dojde. „Chceme rozhodnutí respektovat. Odmlčíme se v okamžiku, kdy bude rozhodnutí soudu pravomocné.“

Platnost licence Radia Hey v Ostravě pozbyla platnost v okamžiku, kdy Městský soud v Praze vyhověl žalobě společnosti WebValc s.r.o., která napadla rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání z března roku 2002 (více viz Soud zrušil udělení licence Radiu Hey Ostrava).

Jak serveru RadioTV potvrdil místopředseda RRTV Jiří Šenkýř, RRTV rozsudek obdržela 9. března letošního roku a na svém nejbližším zasedání vyzvala provozovatele Radia Hey Ostrava, aby respektoval rozsudek soudu a uvedl své konání do právního souladu s rozsudkem. Tuto výzvu mu podle slov předsedy Petra Pospíchala Rada poslala expresní zásilkovou službou.

K vypnutí vysílání ovšem zatím nedošlo. Radim Pařízek dnes uvedl, že se tak stane po nabytí právní moci rozsudku. Kdy se tak stane, zatím nelze říct. RRTV o tom nemá žádné informace a vedení společnosti WebValc není k zastižení.

Pařízek: Zvažujeme žalobu na stát

Pařízek dnes upozornil na to, že zrušených rozsudků je celá řada a za viníky označil nekvalitní zákony a neochotu politiků tento stav změnit k lepšímu. Dále si postěžoval na škodu, která při vypnutí ostravského vysílače vznikne rádiu z hlediska poslechovosti a ztráty inzerentů.

„Nás to může stát i několik milionů korun. Pokud výluka potrvá dlouho, zvažujeme podání žaloby na český stát. Ostravský trh je pro nás klíčový. Odhadujeme, že v době výluky ztratíme osm až devět desetin posluchačů,“ řekl Pařízek.

Ve chvíli, kdy dojde k vypnutí ostravského kmitočtu 94.7 MHz, bude Radio Hey pokračovat pouze na frekvenci Opava – Chlebičov 94.9 MHz/1kW, která mu byla přidělena v samostatném licenčním řízení v červnu 2002. Tato ovšem dosahuje pouze na západní okraj Ostravy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .