O pražskou licenci je tradičně zájem – ve hře je 10 žadatelů

Ačkoliv jsou dva pražské kmitočty, na které je vyhlášeno licenční řízení, slabší než většina frekvencí v regionech, projevilo o ně zájem mnohem větší množství žadatelů. O jinonický dokrývač poožádalo šest společností, Zelený pruh vyvolal zájem dokonce deseti společností.

Licenční řízení na kmitočty Praha – Zelený Pruh 90,7 MHz/100WPraha – Jinonice 102,9 MHz/100W bylo vyhlášeno v polovině dubna, přestože iniciátor jejich koordinace, společnost Max Loyd s.r.o. plánovala podat žalobu na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli tomu, že je neudělila přímo Info DJ Rádiu. „Zdá se, že RRTV uvádí účelová zdůvodnění, proč nám nebyly tyto frekvence přiděleny, proto napadneme toto rozhodnutí Rady u soudu. Tyto frekvence lze podle našich informací technicky použít výhradně na dokrytí vysílání Info DJ Radia v oblasti Prahy,“ řekl v dubnu pro RadioTV Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere CZ, do které Info DJ radio patří. Více v článku Info Radio se bude soudit o dva pražské dokrývače.

Do lhůty pro podání žádosti, která vypršela ve čtvrtek 31. května, projevilo o dva kmitočty zájem deset společností. Šest společností požádalo o jinonický kmitočet, který má podle teoretických výpočtů pokrýt asi 80 tisíc lidí. Kromě společnosti Max Loyd jde o společnosti Londa s.r.o. (pravděpodobně pro rádio RockZone 105,9), dada media s.r.o. (vlastníkem je Miroslav Pýcha – provozovatel internetového Rádia Limonádový Joe), LH Trade a.s. (jediným vlastníkem Alena Sovadinová, předsedou představenstva Jan Pánek) a dvě společnosti provozovatele Radia Černá Hora Martina Černého, konkrétně Černá Hora – media s.r.o. a M.I.B production service s.r.o.

Všechny tyto společnosti požádaly i o zajímavější z dvojice kmitočtů – Zelený pruh, který má podle teoretických propočtů zásobit signálem 340 tisíc Pražanů. Navíc o tuto frekvenci požádaly další čtyři žadatelé. Jedná se o |All Stars Agency s.r.o. (vlastník Svatopluk Janík – koordinátor a neúspěšný žadatel o frekvenci Rádia Dyje), Ultravox s.r.o. (vlastníkem bývalý člen RRTV Petr Žantovský), Intersonic s.r.o. (společnost ovládaná ze Slovenska, za kterou jedná Eva Mysányiková) a Campus media s.r.o. (společnost Studentské unie ČVÚT, za kterou jedná ředitel Radia Akropolis Jakub Bouček).

Informaco o tom, s jakými projekty společnosti do licenčních řízení vstupují, zatím nejsou dostupné. Veřejná slyšení proběhnou pravděpodobně až koncem léta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .