O osm rozhlasových licencí je nebývale slabý zájem

Osm licenčních řízení na rozhlasové kmitočty, která Rada pro rozhlasové a televizní vyhlásila počátkem dubna, nevzbudilo velký zájem současných broadcasterů ani nových zájemců. Do uzávěrky 24. května se přihlásilo deset žadatelů, kteří dohromady podali osmnáct žádostí. Nejvíce žádostí podal provozovatel Evropy 2. Výplývá to z informací, které RadioTV poskytl Úřad RRTV.

Nejaktivnějším žadatelem je provozovatel Evropy 2, který u čtyř z osmi předmětných kmitočtů inicioval koordinaci. V případě frekvence Frýdek – Místek 95,4/200W mu budou konkurovat společnosti Juke Box s.r.o. (Radio Čas) a také společnost Fill Radio s.r.o., která se o rozhlasové vysílání na Ostravsku snažila již v roce 2001 s projektem Radia Fill. Menší zájem vyvolal kmitočet Vsetín 96,6 MHz/200W, kromě Evropy 2 o něj požádala pouze společnost Eleanes s.r.o., za kterou stojí bývalá majitelka Radia Apollo Simike Valigurová.

Jednoduchou situaci nebude mít Evropa 2 ani na Slovácku. O frekvenci Uherský Brod 88,5 MHz/200W totiž požádaly společnosti Juke Box (Radio Čas) a Radiospol s.r.o. (Radio Dyje). Sousední kóta Uherské Hradiště 95,8 MHz/200W také vzbudila zájem společnosti Radiospol a přidala se společnost Rádio Pálava s.r.o. (Radio Jih).

Kmitočet Sezimovo Ústí 94,5 MHz/200W připravila společnost Radio Bonton a.s. (Radio Bonton), které se do cesty postaví Country Radio s.r.o. (Country Radio) a firma Česká rozhlasová s.r.o., jejímž jednatelem je majitel bývalého Radia Presston Josef Zoch.

Seznamy žadatelů o další tři kmitočty, na které bylo vyhlášeno licenční řízení, jsou velmi překvapující, protože v nich chybí společnosti, které iniciovaly jejich koordinaci. O frekvenci Valašské Meziříčí 95,3 MHz/158W původně požádal provozovatel uničovského Radia Rubi, do licenčního řízení se ovšem nepřihlásil a jediným žadatelem zůstala společnost Eleanes s.r.o. Stejná je situace v případě kmitočtu Rychnov nad Kněžnou 107,6 MHz/500W, jehož koordinaci iniciovalo Radio Hey Profil. Jediný, kdo o ni projevil zájem, je společnost Broadcast Media (Radio Beat).

Ani o poslední kmitočet – Slavonice 100,8 MHz/1kW – nepožádal ten provozovatel, který stál za jeho koordinací. Český rozhlas se totiž licenčních řízení účastnit nemůže, takže zájem projevili jiný, konkrétně Broadcast Media (Radio Beat) a společnost Česká rozhlasová s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .