Na hodonínskou licenci přišlo třináct žádostí

Ani poměrně bezvýznamný kmitočet na česko-slovenské hranici nezůstal bez povšimnutí rozhlasových broadcasterů. Do licenčního řízení o kmitočet Hodonín 91,4 MHz/500W se do uzávěrky přihlásilo jedenáct žadatelů s třinácti projekty. Tento údaj nemusí být konečný, přestože termín vypršel ve středu, nějakou žádost může přinést ještě dnešní pošta.

Licenční řízení na hodonínský kmitočet bylo vyhlášeno 20. září se lhůtou pro dodání žádostí 9. listopadu. Předmětem řízení je kmitočet Hodonín 91,4 MHz/500 W na
souřadnicích WGS 84: (LAT/LON) 48N5109/17E0743. Nadmořská výška je 171 m, výška středu antény nad zemí 20 m, směrový vyzařovací diagram, polarizace antény vertikální. Územní rozsah vysílání: kmitočet je určen k pokrytí Hodonína a blízkého okolí. Podle teoretických výpočtů bude odhadem signálem zásobeno asi 40 000 obyvatel

Jedenáct žadatelů podalo třináct žádostí. Jeden ze subjektů – společnost Radio Station Brno s.r.o., která provozuje Kiss Hády – se totiž přihlásila třikrát. Jednak s projektem Kiss Hády a také s projekty Radio Pohoda a Radio BigBeat. Pozadu nezůstal ani největší brněnský konkurent, také Radio Krokodýl nabídlo na Hodonínsko svůj program. O nový kmitočet má zájem také provozovatel sesterského Radia Jih, který se přihlásil s projektem Radia H1.

Mezi žádostmi figuruje dalších pět současných provozovatelů, kteří nabízejí pouze dokrytí Hodonína svým současným programem s případnou lokální mutací. Jde o společnosti Star Promotion (Radio Hey Hodonín), Juke Box (Radio Čas Hodonín), Českomoravské rádio (Blaník jižní Morava). Z Prahy až do Hodonína chce také Country Radio a Evropa 2.

Zbývající tři žádosti pocházejí od společností, které se v rozhlasovém světě zatím nijak nezapsaly. V první řadě jde o projekt Radio Hodonín společnosti All Stars Agency. Jejím vlastníkem je Svatopluk Janík, který inicioval koordinaci hodonínského kmitočtu. Dalším předloženým projektem je Radio Styl společnosti Radio Styl s.r.o., kterou společně vlastní Rudolf Friesz a Ivo Rozsypal. A nakonec projekt Radia Dyje, jenž nabídla společnost Radiospol s.r.o. O této firmě zatím internetový obchodní rejstřík nic neříká.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .