Kmitočty plánované pro Radiohrad získalo Radio Hey

radiotv-archivKmitočty koordinované pro Radiohrad jako náhrada za nezákonné neprodloužení licence dlouho ladem ležet nezůstaly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na ně ovšem nevypsala licenční řízení, ale rovnou je přidělila Radiu Hey Ostrava.

Rada pro RTV vydala souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů společnosti FAJRONT BS, s.r.o./Radio Hey spočívající v přidělení kmitočtů: Třinec – Godula 97,4 MHz/400W, Havířov 102,7 MHz/40W, Ostrava Slezská 87,6 MHz/31W v souladu s § 21 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb.

Historie se v případě Radiohradu opakuje obzvlášť pikantním způsobem. V licenčním řízení v roce 2001 dala RRTV před znovuudělením licence Radiohradu přednost rozšíření pokrytí Radia Čas Radima Pařízka. Brzy poté vstoupil v platnost nový zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, který zavedl možnost prodloužení licence.

Soud rozhodl, že Radiohradu měla být licence podle nového zákona prodloužena a další tři roky se připravovaly pro Radiohrad náhradní kmitočty. Když byly nalezeny a zkoordinovány, provozovatel Radiohradu svou žalobu nečekaně stáhl (viz Kauza Radiohrad skončila – vysílat se nebude) a podle RRTV tím o možnost vysílat přišel. Krátce na to kmitočty získává rockové Radio Hey, které také z části patří Radimu Pařízkovi.

Rozhodnutí RRTV je překvapivé v tom, že kmitočty přidělila přímo jednomu z provozovatelů a nevypsala na ně licenční řízení. Přitom jde o tři kmitočty v druhé nejhustěji obydlené aglomeraci v Česku. Před několika týdny přitom rozhodla, že na osamocený kmitočet Hodonín 91.4 MHz/500W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: