Info Radio se bude soudit o dva pražské dokrývače

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání opět neudělila dva požadované dokrývací kmitočty v Praze Info Rádiu. Přestože jejich koordinace proběhla na Českém telekomunikačním úřadu úspěšně, RRTV na ně raději vyhlásila licenční řízení. Info Radio oznámilo, že proti tomuto rozhodnutí bude protestovat u soudu.

Společnost Max Loyd, provozovatel Info DJ Radia, podá v nejbližších dnech žalobu na rozhodnutí RRTV o neudělení dokrývačů v Praze. „Zdá se, že RRTV uvádí účelová zdůvodnění, proč nám nebyly tyto frekvence přiděleny, proto napadneme toto rozhodnutí Rady u soudu. Tyto frekvence lze podle našich informací technicky použít výhradně na dokrytí vysílání Info DJ Radia v oblasti Prahy,“ vysvětlil pro RadioTV Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere CZ, do které Info DJ radio patří.

Max Loyd se domnívá, že její žádost byla zamítnuta především z důvodu, že vysílání tohoto rádia nebude podle Rady přinášet do pražského éteru vyšší programovou pluralitu, neboť zde obdobný program již vysílá spousta rádií. „Rada ale určitě ve skutečnosti
přece nemyslela, že např. Evropa 2, rádio Blaník nebo Info DJ Radio vysílají stejně — a proto by se mělo toto rozhodnutí napravit,“
uvedl Fleischmann.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání rozhodla, že kmitočty Praha – Zelený Pruh 90,7 MHz/100WPraha – Jinonice 102,9 MHz/100W neudělí Info Radiu ani společností Ultravox, za kterou stojí bývalý člen RRTV Petr Žantovský. Na oba dva kmitočty vyhlásila licenční řízení. Lhůta pro doručení žádostí je 31. května 2007.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .