Fajn Radio chce do Plzně, Jihlavy a Havlíčkova Brodu

Pražské Fajn Radio by rádo rozšířilo své pokrytí. Kromě Prahy a jejího blízkého okolí dnes pokrývá část Pardubického kraje a nově by se chtělo uhnízdit i na Vysočině a v Plzni. Vyplývá to ze ze zápisu z posledního zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Na stole úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání přistály hned tři žádosti o územní rozšíření pokrytí od společnosti ESA Radio s.r.o., která je držitelem licence pražského Fajn Radia. Provozovatel požádal o dva dokrývače na Vysočině – konkrétně Jihlava – Hosov 99,0 MHz/200W a Havlíčkův Brod 99,7 MHz/200W – a jeden v západočeské metropoli, jedná se o Plzeň – stadion 97,1 MHz/200W. Ve všech třech případech RRTV podle tradičního scénáře přerušila řízení s žadatelem a odeslala kmitočty ke koordinaci na Český telekomunikační úřad.

Pokud bude stanovisko ČTÚ kladné a RRTV kmitočty přidělí aniž by na ně vyhlásila licenční řízení, mohlo by se Fajn Radio objevit v nových lokalitách počátkem příštího roku. Dříve to nelze díky obvyklým procedurálním formalitám očekávat. Fajn Radio v současnosti vysílá na dvou kmitočtech. Stěžejním vysílačem je Praha – Ládví 97,2 MHz/5kW, na východě ho dokrývá kmitočet Chvaletice – komín 106,6 MHz/1kW. Stanice má přidělen ještě malý pražský vykrývač Michle 94,1 MHz/50W. Fajn Radio je vlajkovou lodí rodiny Fajnrádií, do které patří také chomutovská agara, ústecký North Music, pardubický Life a Olomoucké Hity.

Fajn Radio ovšem není jediné, kdo má zájem o rozšíření pokrytí. Celou řadu kmitočtů si předběžně zkoordinoval provozovatel Radia Černá Hora. Jedná se o velmi slabé vykrývače, které mají zaplnit hluchá místa v členitém terénu, kde Černá Hora působí, a několik městských dokrývačů. Společnost Černá Hora II s.r.o. požádala o kmitočty Pec pod Sněžkou 87,6 MHz/20W, Špindlerův Mlýn 87,6 MHz/20W, Harrachov 87,6/20W, Broumov 87,6 MHz/50W, Jičín 87,6 MHz/50W, Mladá Boleslav 87,6 MHz/100W, Jablonec nad Nisou 87,6 MHz/100W a Trutnov 87,6 MHz/200W. Také tyto kmitočty byly odeslány ke koordinaci na ČTÚ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .