Další licenční řízení následuje, tentokrát v Liberci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila další licenční řízení. Ve chvíli, kdy není rozhodnuto o vítězi řízení na čtyřech moravských kmitočtech a dvou pražských a v běhu je tendr o kilowattowou frekvenci v Táboře, vyhlásil regulátor licenční řízení na slabý 200wattový kmitočet v Liberci.

Krátce poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysíoání vyhlásila licenční řízení na kmitočet Tábor – teplárna 101,8 MHz/1kW(více viz RRTV vyhlásila další licenční řízení na Táborsku),  přichází další šance pro zájemce o podnikání v oboru rozhlasového vysílání. Na posledním zasedání RRTV bylo totiž vyhlášeno licenční řízení na kmitočet Liberec – ZOO 93,3 MHz/200W.

Kmitočet je situován do nadmořské výšky 450 metrů a polarizace je vertikální. Podle informací Úřadu RRTV by měl tento kmitočet podle teoretických propočtů pokrýt přibližně 102 tisíc lidí a jak ukazuje mapka zaručeného příjmu signálu, kromě samotného Liberce pokryje jeho nejbližší okolí a nejlepší podmínky vyzařování vykazuje směrem na severozápad, kde by mohl zasáhnout Chrástavu a Hrádek nad Nisou.

Lhůta pro podávání žádostí byla stanovena do 28. prosince a přestože jde o slabý městský kmitočet, lze čekat žádosti od většiny mediálních skupin provozujících rozhlasové vysílání v Česku a k tomu nějaký ten projekt od žadatele dosud rozhlasovým vysíláním nepoznamenaného. Poslední licenční řízení na Liberecku, kde uspělo Radio hey Sever přilákalo více než dvacet zájemců. Více viz Libereckou síť udělila RRTV Radiu Hey Sever.

.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .