Čtyři žadatelé v licenčním řízení na Liberecku

Licenční řízení na liberecký kmitočet nevyvolalo příliš velký zájem. Důvodem je pravděpodobně nízký výkon vyhlášeného kmitočtu. Do termínu se přihásily pouze čtyři společnosti, dvě rádia žádají o rozšíření pokrytí, dva subjekty nabízejí nové projekty.

Licenční řízení na kmitočet Liberec – teplárna 93,3 MHz/200W vyhlásila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání počátkem prosince se lhůtou pro dodání přihlášek 28. prosince. Kmitočet je situován do nadmořské výšky 450 metrů a polarizace je vertikální. Podle informací Úřadu RRTV by měl tento kmitočet podle teoretických propočtů pokrýt přibližně 102 tisíc lidí a jak ukazuje mapka zaručeného příjmu signálu, kromě samotného Liberce pokryje jeho nejbližší okolí a nejlepší podmínky vyzařování vykazuje směrem na severozápad, kde by mohl zasáhnout Chrástavu a Hrádek nad Nisou.

Do řízení se v termínu přihlásily čtyři společnosti. První dvě žádají o Liberec pouze jako dokrývač – jedná se o společnost Radio Bonton a.s. s projektem Radia Bonton a Radio Crystal s.r.o. s projektem Hitrádia Crystal. U obou rádií je žádost logická, jejich pokrytí totiž končí v sousedním okrese Česká Lípa.

Další dvě společnosti nabídly nové projekty, i když jen mírně upravené, protože se o libereckou licenci ucházely již v předchozích řízeních, ve kterém uspělo Rádio Hey Sever. Kalendář Liberecka s.r.o. předkládá projekt Rádia Dobrý den a firma Radio Ještěd s.r.o. projekt Radia Ještěd. Tato firma patří do portfolia mediální skupiny Media Bohemia, půjde tedy o souboj dvou projektů této skupiny proti Lagardere a lokálnímu zájemci.

Veřejná slyšení by podle obvyklých termínů mohla být vyhlášena na konec února nebo počátkem března.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .