Publicistické Rádio Aktual skončilo. Na podzim začne Jazz FM

Slovenské Rádio Aktual po roce náhle ukončilo své vysílání. Majitel Martin Lengyel ohlásil změnu formátu. Od září hodlá na stejných frekvencích spustit Jazz FM. Díky jazykové příbuznosti může být stanice zajímavá i pro české posluchače.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Rádio Aktual se orientovalo na zpravodajství a publicistiku. V průběhu jednoho roku si ale nezískalo výraznější pozornost publika ani mediálních novinářů. Nyní se změní na čistě hudební rádio s důrazem na jazzovou tvorbu. Nejbližší dva měsíce by mělo vysílat nemoderovaný program. Ostré vysílání spustí zřejmě v září.

Rádio Aktual opustilo éter poměrně nečekaně. Majitel stanice Martin Lengyel to svému týmu spolupracovníků oznámil jen před několika dny. Ještě v dubnu 2017 přitom stanice vysílala pod názvem Rocková Republika. Rockový formát opustila pro v důsledku výrazné konkurence v tomto segmentu.

Předpokládá se, že rádio Jazz FM bude dostupné ve všech platformách, kde působila i stanice Aktual, tedy včetně nekódovaného vysílání přes satelit. Stanice by tak mohla být zajímavá i pro české posluchače.

Martin Lengyel přiznává, že v tomto případě jde o experiment, kterým chce oslovit neobvyklou cílovou skupinu. Řekl to v rozhovoru pro web Omédiách.com.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .