Obnovené Rádio Presston už nevysílá, na internetu vydrželo rok

Značka, kterou znali posluchači především z 90. let ožila v polovině loňského roku na internetu. Rádio Presston se pokusil oživit Petr Štědronský. V polovině května 2018 však provoz rádia náhle ukončil z technických a právních důvodů.

Ilustrace - Shutterstock.com

Ilustrace – Shutterstock.com

Nové Rádio Presston v online podobě bylo projektem hudebního a rádiového nadšence, který chtěl známou značku oživit. Vždy o celé hodině nabízelo autentický předěl známý z původního vysílání. Petr Štědronský přinášel kontinuální proud starších českých písní s občasnou moderací. Pravidelným moderátorem jednoho z večerních speciálů byl Ondřej Mištera, jinak nadšený čtenář webu RadioTV.

Provozovatel online rádia Petr Štědronský na Facebooku informoval, že tato stanice měla zhruba 250 pravidelných posluchačů v České republice i na Slovensku, kteří si online rádio poslechli alespoň jednou týdně.

V průběhu posledních dvou měsíců ale opakovaně docházelo k dlouhým výpadkům streamu způsobeným technickými problémy. Provozovatel na Facebooku uvedl, že byl ochoten investovat do nové techniky. Vysílání se ale rozhodl definitivně ukončit v polovině května. Hlavním důvodem měla být regulace o ochraně osobních údajů GDPR, které prý nedokázal vyhovět. Další informace můžete najít na FB profilu.

Původní středočeské Rádio Presston, jehož majitelem byl hudebník Josef Zoch, ukončilo vysílání před 16 lety, kdy mu vypršela platnost licence. Tehdy provozovatelé ještě neměli nárok na automatické prodloužení svých licencí.

Stanice se po několika měsících na krátkou dobu vrátila do FM éteru pod názvem Nový Preston. Dlouholetou právní bitvu o lukrativní středočeskou frekvenci 89,3 MHz nakonec vyhrál Miroslav Pýcha s projektem Rádio Sázava, které dnes vysílá pod značkou Hey Radio.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .