Nové lokální rádio ve městě Blatná

Rozhlasový trh bude v nejbližší době bohatší o nové lokální rádio. Josef Týc spouští v jižních Čechách avizovaný projekt městského Rádia Blatná. Projekt doposud fungoval na internetu. Nyní bude mít k dispozici FM frekvenci 89,7 MHz.

Vysílací studio Rádia Blatná. Foto: www.radioblatna.cz

Vysílací studio Rádia Blatná. Foto: www.radioblatna.cz

Členové vysílací rady přidělili vysílací licenci tomuto projektu na zasedání 6. června. Rádio Blatná nemá být stavěno jako klasické komerční rádio, ale na nízkonákladovém a z velké části neziskovém principu. Primárním cílem je stát se součástí informování obyvatelstva blatenska i při mimořádných událostostech.

V programu se vedle klasického proudového vysílání objeví i informace z městského úřadu včetně oznamů o kulturních akcích, informacích od policie a hasičů pro region Blatensko, sportovní výsledky místních oddílů nebo regionální počasí zpracované místním meterologem.

Hudebně se rádio z větší části zaměří na českou a slovenskou hudbu a bude hrát tvorbu od 60. let po současnost. V hudební struktuře dostanou príležitost i místní umělci a skupiny.

Mezi moderátory a spolupracovníky je na webu uvedeno jedenáct lidí, z nichž většina by měla mít ve vysílání svůj pořad nebo rubriku. Vysílání se bude dělit na pět bloků, v programu budou i scénky s klasiky českého humoru, Zdravá poradna, Hudební klub nebo Starosti starostů.

Vysílání prozatím není moderované, jednotlivé rubriky se v programu objevují sporadicky. Po spuštění FM vysílání by rádio mělo přejít na plnohodnotný program.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .