Někdejší ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan zemřel. Bylo mu 71 let

V sobotu ve věku 71 let zemřel bývalý generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. V letech 1991-1992 byl ústředním ředitelem Československého rozhlasu. Český rozhlas řídil z pozice generálního ředitele v letech 2010-2015.

Peter Duhan, foto: Český rozhlas

Peter Duhan, foto: Český rozhlas

Peter Duhan se narodil 11. listopadu 1946 v Bratislavě. Pocházel z novinářské rodiny, otec byl redaktorem ČTK, matka pracovala jako stenografka v redakci deníku Pravda. Vystudoval Vysokou školu muzických umění v Bratislavě, obor filmová a televizní scenáristika. V 60. letech začínal v deníku Ľud. V 70. letech krátce pracoval v Československém rozhlase Bratislava, od roku 1971 až do 1989 v Československé televizi jako dramaturg zábavy.

V letech 1991 až 1992 byl ústředním ředitelem Československého rozhlasu.

Od roku 2000 spolupracoval s okruhem ČRo 6, což byl tehdy společný projekt Českého rozhlasu a mezinárodní stanice Svobodná Evropa (RFE/RL). V roce 2007 se stal ředitelem už samostatného okruhu ČRo 6.

V roce 2009 byl kandidátem na generálního ředitele Českého rozhlasu. V tehdejší volbě uspěl Richard Medek, který v rámci vzájemné dohody dvou vážných kandidátů učinil Duhana svým programovým ředitelem. Po několika měsících v nejvyšší funkci ale Medek rezignoval a v únoru 2010 se Peter Duhan stal prozatimním generálním ředitelem. V listopadu téhož roku se stal řádně zvoleným generálním ředitelem.

Ve funkci byl až do listopadu 2015. Po dlouhodobých neshodách s Radou Českého rozhlasu rezignoval, oficiálně ze zdravotních důvodů. Ve funkci jej vystřídal nynější šéf ČRo René Zavoral.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .