Festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio přijímá přihlášky

V březnu 2018 se uskuteční vyhodnocení 34. ročníku festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Festival od tohoto týdne přijímá přihlášky v kategoriích Dokument, Drama a mezinárodní kategorii Reportáž. Příjem přihlášek bude uzavřen v poslední den letošního roku.

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Rozhlasové vlnění (Shutterstock)

Festival Prix Bohemia Radio se uskuteční ve dnech od 19. do 22. března 2018. Každá soutěžní sekce bude hodnocena vlastní odbornou porotou složenou z pěti členů. Před samotnou hlavní soutěží provede porota předvýběr z přihlášených pořadů a doporučí díla do hlavní soutěže.

Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů nebo reportáží. V každé soutěžní kategorii budou uděleny tři hlavní ceny Prix Bohemia Radio.

Nadcházející ročník festivalu Prix Bohemia Radio se potřetí uskuteční v Olomouci. Návštěvníky i soutěžící bude čekat opět neopakovatelná atmosféra univerzitního města a čtyři dny plné kulturního dění, rozhlasové tvorby a informací o moderních trendech z mediálního světa,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

I v následujícím ročníku bude mít zastoupení nezávislá studentská porota, jež rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních pořadů nebo reportáží bez ohledu na předvýběr kolegů z odborné komise.

V rámci festivalu udělí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral další dvě ceny. Tou první bude Cena Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře, jež uděluje Herecká asociace ve spolupráci s Českým rozhlasem a dále Cenu Síně slávy rozhlasové legendě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .