Český rozhlas Plzeň s operátorem RTI cz ve čtvrtek pořádají Den s digitálním rádiem

Operátor digitálního rozhlasového vysílání RTI cz pořádá ve spolupráci s Českým rozhlasem Plzeň akci Den s digitálním rádiem. Ta se uskuteční ve čtvrtek 10. května od 9:00 v prostorách plzeňského studia ČRo.

Digitální radio přijímač DAB, ilustrační foto: Shutterstock.com

Digitální radio přijímač DAB, ilustrační foto: Shutterstock.com

Návštěvníci si mohou vyzkoušet nové typy rozhlasových přijímačů a antén, a možnosti technologie. Součástí akce budou i přednášky a prezentace. K dispozici na vyzkoušení bude i rádio pro nevidomé nebo mobilní telefon s DAB+.

Výstava rozhlasových přijímačů probíhá od 9:00 do 19:00. Jednotlivé přednášky se uskuteční v 10:00, 14:00 a 17:00. Součástí výstavy je i rozhlasové muzeum s komentovanými prohlídkami dobových přijímačů a magnetofonů.

Digitální rozhlasové vysílání v České republice je dlouhodobě k dispozici už od roku 2011 a dnes pokrývá zhruba polovinu obyvatel. Posluchači mohou naladit 29 rozhlasových stanic, mimo jiné i všechny stanice Českého rozhlasu.

Posluchači mají a ještě mnoho let budou mít k dispozici i analogové vysílání v pásmech FM a AM. Analogové a digitální rozhlasové vysílání na běžnou anténu společně funguje v mnoha zemích. Posluchač má zároveň i další možnosti jak poslouchat různé rozhlasové programy. K rozvoji nových způsobů rádia nejvíce přispěl internet.

Populární je online streaming na PC nebo poslech prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech. Velké oblibě se těší i tzv. podcasty, tedy ucelené pořady, které se prostřednictvím speciálních aplikací přímo stahují do mobilního telefonu. Posluchač má díky tomu k dispozici vždy nejnovější díl svého oblíbeného pořadu nebo nejčerstvější vydání zpravodajské relace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .