Český rozhlas Plus na středních vlnách spouští nový vysílač pro severní Moravu

Český rozhlas spouští pro severní Moravu nový středovlnný vysílač. Vysílač Ostrava – Svinov je v provozu na frekvenci 1071 kHz s výkonem 5 kW. Od 29. ledna tak zajišťuje obyvatelům severní Moravy nově poslech stanice Plus ve všední dny od 04:00 do 24:00 hodin, o víkendu pak od 05:00 do 24:00 hodin.

cesky-rozhlas-plus-logo-651

Na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem bude nový vysílač spuštěn 29. ledna v 16:00. Vysílač je umístěn na lokalitě Ostrava – Svinov. Obyvatelé severní Moravy mohou celodenně přijímat tento nový vysílač s výkonem 5 kW na kmitočtu 1071 kHz. Stávající vysílač Ostrava-Svinov 639 kHz, který nyní šíří sdílené vysílání stanice Český rozhlas Dvojka a stanice Český rozhlas Plus, tak bude moci od soboty 6. února 2016 vysílat celodenně stanici Český rozhlas Dvojka,“ uvedl ředitel Odboru techniky ČRo Karel Zýka.

Český rozhlas se rozhodl využít této tradiční technologie hlavně proto, že v dané oblasti již nejsou k dispozici žádné volné kmitočty v pásmu VKV / FM. Vzhledem k tomu, že neexistuje příslušná legislativa, není zatím možné využít ani digitální DAB vysílání. Střední vlny tak zůstaly jedinou možností, jak zajistit posluchačům na Ostravsku volně dostupný program ČRo Plus.

Stanice ČRo Plus je dále dostupná také na internetu a přes mobilní aplikace. Dále vysílá v rámci televizního multiplexu DVB-T, na satelitu je k dispozici rovněž v nabídce rádií na pozici 23,5 st. východně a experimentálně je dostupná i v digitálních rozhlasových multiplexech DAB.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .