Alternativní Radio 1 dnes přináší den věnovaný osobnosti Davida Lynche

Radio 1 pro své posluchače chystá speciální Den s Davidem Lynchem. Vysílání věnované tomuto výjimečnému umělci probíhá dnes, tedy v úterý 21. listopadu a naplněné bude jeho tvorbou napříč obory, kterými se zabývá – filmem, hudbou i výtvarným uměním.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Osazenstvo Radia 1 dnes ve studiu uvítá i zpěvačku a hudebnici Chrystu Bell, která dlouhodobě s Davidem Lynchem spolupracuje a právě dnes se představí v pražském Lucerna Music Baru.

Davida Lynche není třeba představovat. Přívlastky odvozené od jeho příjmení se pomalu, ale jistě stávají zažitým označením „divných“ filmů, které netypicky nakládají s vyprávěním, filmovým časem či nesou stopy surrealismu. Lynch je malíř, sochař a muzikant, pro nějž je film syntézou všech uměleckých disciplín, ve kterých je on sám aktivní,“ těmíto slovy přibližuje tým Radia 1 osobnost Davida Lynche.

Chrysta Bell je dlouholetá hudební partnerka Davida Lynche, jeho osobní múza. Je to hudebnice a herečka, která využívá dynamických divadelních prostředků a multimediálních prvků k vytváření nezapomenutelných představení.

Chrysta Bell letos vydala své druhé album We Dissolve produkované Johnem Parishem, které spojuje prvky soulu, rocku a jazzu. Studio Radia 1 osobně navštíví ve 14 hodin.

Pořad CD Nonstop bude od 19 hodin věnován albu Davida Lynche z roku 2013 The Big Dream. Z alba byl vydán singl I’m Waiting Here nazpívaný švédskou zpěvačkou Lykke Li.

Line-up Radia 1 v úterý 21. listopadu:
06:00-09:00 Iveta Nebesářová
09:00-12:00 Lukáš Grygar (Ginger)
12:00-15:00 Zdeněk Lichnovský
15:00-19:00 Josef Sedloň

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: