RRTV zasedala, skóre kmitočtů – 5 ano, 4 ne

technika-obecne.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 14. zasedání, které se konalo v úterý 25. srpna, přidělila pět licencí a čtyři žádosti zamítla.

Hned dvakrát se raduje Country Radio. Provozovateli této stanice přidělila RRTV kmitočet Ústí nad Labem 106,8 MHz/200 W a kmitočet České Budějovice 94,7 MHz/200 W.

RRTV dále udělila provozovateli JUDr. Ladislavu Faktorovi kmitočet Český Krumlov 89,3 MHz/50 W pro program Rock Rádia Gold.

Další přidělené kmitočety jsou Písek 87,6 MHz /100 W a Tábor 87,6 MHz/100 W, které od RRTV získal provozovatel ESA – rádio s. r. o. pro program Fajn Rádio. Stejný provozovatel však také obdržel od RRTV zamítavé stanovisko ke kmitočtu Karlovy Vary 87,6 MHz a to z důvodu negativního stanoviska ČTÚ. Ze stejného důvodu RRTV odmítla přidělit provozovateli Juke Box, spol. s r. o. (např. Rádio Čas) kmitočty Ostrava – Hrušov 102,8 MHz/400 W a Krnov 89,8 MHz/100 W.

RRTV dále zastavila s provozovateleme ESA – rádio řízení o kmitočet Strakonice 87,6 MHz/100 W pro program Fajn rádia pro zpětvzetí žádosti.

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Petr Kružík

  Martine, správně je teda 5:4.
  Konečně se raduje Country, a sice z UL 106.8 a CB 94.7
  Fajn získává PI 87.6 a TA 87.6
  Gold obdržel CK 89.3
  Zamítavé stanovisko a vrácení žádosti Fajnradio KV 87.6 a STR 87.6
  Čas FM si nevydupal OVA 102.8 a KR 89.8

  (pochystám NEXT týden zase obsáhlejší článek s vysvětlivkami a obrázky pokrytí)

  Zrovna jsem si říkal s kolegou Jakubem, že Country vnímáme veskrze pozitivně. Vůbec se nám nelíbí počin Media Bohemia – v prospěch RockRadia. Neboť, namísto toho, aby Faktor po přestěhování se z Kluku na Kleť vrátil všechny absolutně zbytečné a dublující se frekvence, nebo je aspoň šmarjá přesunul do RockRadia..koordinuje nové nízkovýkonové mazající příjem těch 100kW ženevských rakouských.
  Viz Krumlov 89.3 a Jindřichův Hradec 89.2 MHz.
  Stejně tak by RockRadio mělo vrátit 97.3 v Budějovicích, neb tam vysílá s 1kW na 99.7 MHz.
  Fajn radio Tábor 87.6 a 97.2 MHz? Zase 2 frekvence v jednom městě?!
  (O situaci v severních Čechách už raději nemluvím – všichni o ní víme)

  To skutečně neexistuje zákonný a hlavně vymahatelný prostředek jak dublující se vysílače odevzdat zpět na RRTV?! Musíme vážně tak špatně dopadnout?! Frekvenční spektrum je přeci jasně naše národní bohatství…! Koordinujme a přidělujme s rozvahou.

  1. Václav Kadlček

   Není třeba ani vracet, v 1. fázi stačí nepřidělovat. 97,3 v CB byl přidělen, poté co byla zavedena Rockrádia, takže stejné rockové rádio Gold už bylo i na 99,7. Ale on dneska každý bere za standart dva kmitočty na 1 místě viz. Haná OL 100,0MHz

 2. Jose

  Konečně dobrá zpráva. Tak to je zcela SUPER. CR do UL a CB. Tak to má být. Mnoho zdaru v takových přínosných rozhodnutích. Zbytek ignoruji, Rock rádia ani Fajn rádia ani Čas mě nezajímají, zcela podřadné, nudné stanice. Ale 2x CR, to je úspěch. Konečně zase uspělo něco kladného a českému FM přínosného.

 3. Jose

  Jen poznámka. Existuje jediná stanice MEDIA BOHEMIA jejichž šíření bych uvítal. Když by tato značně pofidérní firma místo svých Blaníků a Hitrádií a Faj rádií a Rock rádií chtěla šířit své Oldies rádio. Tak to bych byl doopravdy potěšen. To je stanice, která má úroveň a která by stála za šíření. Bohužel chtějí šířit raději, ten svůj odpad. No je to jejich věc, že.

 4. Jose

  Ještě poznámka dva. Gold kdysi v začátcích býval nějaký hodně nepovedený pokus o Oldies ne ? A v Táboře Oldies rádio vysílá v noci na frekvenci Blaníku. Co kdyby se takhle MEDIA BOHEMIA konečně zamyslela sama nad sebou a nad svými výtvory a po těch duplicitních frekvencí jak Fajnu, tak Rock Rádia pustili něco přínosného, to jest své Oldies rádio ? Bylo by to velmi elegantní řešení, zbavili by se bordelu a měli by rázem další okruh a frekvence by zůstaly u nich. Jo tohle, když by je tak chtělo napadnout.

 5. Jan Štifter

  Tak nad tímto mi zůstává vážně hlava stát … Fajn Radio má 2 vykrývače v Táboře, Rock Radio má dva vysílače v Budějovicích … U Rock Radia to ještě chápu, tam žádaj dva odlišní majitele (majitelé licence pro Prácheň a Judr.Faktor jede na 99,7), ale u Fajnů to už vážně nechápu …

 6. MASH

  Tak tedy to Fajn rádio v Táboře skutečně už opravdu nechápu.
  Pro redakci: Jinak by bylo dobrý, kdybyste si aktualizovali přehled vysílačů, ERP a frekvencí u rádií v seznamu. U některých to je dost neaktuální (např. jsem si teď všiml Kissu JČ).

  1. Barka

   Chytám zlínský Rock max , ale to má do rockového rádia daleko. Už je tam tolik
   metalu a zvlášť těch chrčivců satanistických skupin , že to je neůnosné.
   Co má společného pořad Maxi hard night s rockem nechápu. A mě to jako rockera
   bolí, že mladým serou do uší tyhle.. snad někdy Beat dorazí do UB.

  2. Jose

   To je sice této stanici oprávněně vyčítáno, tedy, že se specializuje pouze na HARD AND HEAVY, dokonce by se dalo říci, že jen pouze na některé metalové podnože, jak, zde několikrát padlo. ROCK je samozřejmě velmi široký žánr a i na BEATu je Hard and Heavy, na můj osobní vkus příliš a mohlo by tam být trochu méně a trochu více rocku z různých nezávislých, alternativních škatulek, indes apod. Nic méně HARD AND HEAVY nebo i samotný HEAVY METAL, jakož všechny ty podmnožiny a podruhy metalu patří do ROCKOVÉ HUDBY. Takže samozřejmě ROCK MAX je plnohodnotým rockovým rádiem. Tím přestane být jedině v případě, že začně hrát ty odporné popové sračky, které hraje 90% ostatních českých stanic a z kterých se mi chce blít, kdykkoli to někde nechtěně zaslechnu. Na Rock Maxu zaslechnu jen poctivý rock, sice z té nejkomerčnější a nejméně důftipné a zajímavé podnože, nic méně ROCK to je !!!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .