Podzimní program českých televizí je „depka jak listopad“.

sinkovskykresbaperexmalyS některými členy redakce RadioTV se neshodneme na letošním podzimním programovém schématu českých televizí. Zatímco kolega Petera neví, kam dřív přepnout, můj pohled je k aktuální původní televizní tvorbě velmi skeptický.

Z novinek, které tři hlavní hráči na televizním trhu (TV Nova, Česká televize a TV Prima) v tomto období nabízejí, na mě padá poctivá podzimní deprese. Hlavní tahák Novy – Česko Slovenská Superstar totálně pluje mimo můj zájem a mé televizní já je ochuzeno o neuvěřitelnou sérii tříhodinových maratónů. Ze Superstar se stala jedna velká marketingová akce, jež však tentokrát nesměřuje k výrobě popového prefabrikátu, ale ve své pointě jde o obří promo pro rozjezd české mutace MTV. Nově se také tentokrát podařilo vyprodukovat pořad, který okamžitě začal směřovat k titulu Propadák sezóny. Nemyslím si, že si nikým nepovšimnutý Dům snů zaslouží mírnější pojmenování. Překvapením se pro mě stal velmi příjemný první díl víkendového Stahováku. Přestože si myslím, že pánové Kotek a Mádl by už měli na obrazovkách dospět (Na pubertální fórky jsou už zkrátka staří a jejich tandemu by slušel humor, který dříve produkovala dvojice Holý & KohoutKinoboxu.), působil na mě tento pořad velmi svěže.

Česká televize zatím vyrukovala s retro seriálem Vyprávěj, o jehož kvalitách jsem výrazně zapochyboval ve včerejší recenzi. Vzhledem k tomu, že jsem do dnes nepochopil důvod vysílání Stardance, lze očekávat, že i připravované pěvecké Duety budou nad mé chápání.

TV Prima v podstatě nabídla divákům jedinou novinku – seriál Přešlapy, který jsem zatím nestihl, takže se neodvažuji na jeho hodnocení (zcela logicky), ale svůj nedostatek chystám v nejbližší době napravit (chvála internetu) a o svůj názor se podělím v podrobné recenzi.

Mám-li sesumírovat osobní názor na aktuální televizní produkci (novinky i věci starší), vítězí na celé čáře jarní hit se Zdeňkem Pohlreichem. Primácká kuchařská show Ano, šéfe! zazářila na jaře a svou kvalitou bezpečně převálcovala i své podzimní soupeře. Charismatický, inteligentní a vtipný moderátor v pořadu, jehož téma tnulo do živého jako máloco, je velmi chutně namíchaný koktejl.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. apeiron

    Na mě padá depka při sledování našich televizí celý rok.Přes týden téměř žádný film(když už tak je to nějaká béčková vykopávka),pouze stupidní seriály,soutěže a zábavné pořady.Snad jen Tv Barrandov dokáže poslední dobou trochu potěšit filmy o účetním Fantozzim,nebo pátky se staršími českými filmy….

    1. Jose

      Úplně nejjednoduší je se jí vyhnout. V podstatě jsem ji nesledoval vůbec nikdy, protože pokud jsem sledoval něco ze země bylo to Noční kino a Non stop color na polské televizi. Pak dlouhé roky analogové veřejnoprávní televize německé, zvláště trojky tedy BR, WDR atd. Pak zase všechny možné evropské placené v digitalu /neplaceně/. A dnes tam mám v klidu Sky Link. Já se dívám tak maximálně na Viasat History. A Manželka tak na JoJ a Joj Plus. Jinak nikdo na nic.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .