Neodhalené tajemství před startem podzimní sezóny – Kam Prima umístí Přešlapy?

preslapy21Jak se na srpen sluší, tuzemské televizní stanice odhodily závoj tajemna a představily veřejnosti svá programová schémata pro nejdůležitější sezónu v roce. Podzimní sledovanost totiž inzertním partnerům ukáže, o pořady kterého kanálu mají diváci největší zájem a kam by tedy bylo vhodné přelít své reklamní investice pro příští rok. Zejména komerční stanice prezentaci podzimní nabídky pojaly obezřetně, neprozradily víc, než bylo prozatím nutné. Hraje se o konkurenční nastavení v každém slotu v prime time a právě zde platí známé obchodní pravidlo, že kdo první promluví, prohrává.

Pořady vlastní tvorby budou do programu nabíhat postupně tak, aby je většinový divák stihl vstřebávat. Proto se všechny neobjeví hned v prvním záříjovém týdnu. Některé stálice se vrací již v tento poslední prázdninový týden (VKV, Ordinace v růžové zahradě), na některé novinky si ještě chvilku počkáme (Přešlapy , Ano,šéfe! 2 ). Při hromadném odpálení všech taháků v první týden silné podzimní sezóny by hrozilo, že diváci by některé z úvodních částí seriálů, reality show a lifestyle magazínů vynechali a v následujících týdnech by už o relaci ztratili zájem.

Také se do poslední chvíli čeká na prozrazené konkurenční nastavení. Proto například Prima doteď nezveřejnila přesný slot pro svůj nový komediální seriál o třicátnících Přešlapy, na který hodně sází a nerada by ho utopila v některém náročném čase, který bude silně obsazen největšími taháky konkurence.

Takhle se již spálila při startu seriálu Letiště v září 2006, který nasadila na pondělky a středy od dvacáté hodiny. Nova tehdy nelenila a aktuálně přesunula novou řadu svého megahitu Pojišťovna štěstí z nedělního večera právě na tyto dva všední dny, v kterých vzlétala primácká novinka. Tímto tahem se jí podařilo odrazit útok nového seriálu a Letiště tak nedokázalo v nejdůležitější fázi rozletu nasbírat dostatečně početné publikum, které by se stalo základnou do budoucna. Uvidíme jak to nyní dopadne s Přešlapy.

baborkresbaKdyby se Primě podařilo najít vhodný slot, v kterém by dokázala Novu pozlobit, může se v krajním případě stát, že by tuzemský lídr sáhl do své knihovny, v které má nastřádáno nezvykle hodně seriálových novinek a s některou z nich vytáhl do protiútoku. V arzenálu jsou přítomny tituly Okresní přebor z prostředí vesnického fotbalového klubu, Dokonalý svět o lidech z redakce módního časopisu i dvě krimisérie – Expozitura a Kriminálka Anděl 2. Nové řady sitcomu Comeback a úspěšné Pojišťovny štěstí Nova už v předstihu ohlásila do schématu pro jaro 2010. Už zanedlouho uvidíme, kdo v letošní předsezónní hře na schovávanou zvítězí a komu vyčkávací taktika přinese ovoce v podobě zvýšeného zájmu televizního publika.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .