Facebook – 300 milionů ve světě; 1,3 milionu u nás

facebookmalyJsou tomu dva měsíce, co Facebook ohlásil, že počet jeho uživatelů překročil čtvrt miliardy. V úterý se hranice posunula na 300 milionů.

Ze zveřejněných statistik, z nichž čerpá portál Lupa.cz, dále vyplývá, že průměrný uživatel má 120 přátel, na Facebooku je umístěno více než 2 miliardy fotografií, 65 milionů lidí ovládá svůj účet na Facebooku pomocí mobilu a nejrychleji roste věková skupina 35+.

Mark Zuckerberg, výkonný ředitel společnosti, dále uvedl, že Facebook už má příjmy vyšší než náklady. Do tohoto kladného stavu se měl, podle managementu, dostat až v příštím roce.

V České republice je v současnosti cca 1,3 milionu uživatelů. Na konci loňského roku jich přitom bylo „pouhých“ 700 tisíc. I u nás je registrován vyšší zájem o reklamu na Facebooku. Tento nárůst je téměř stoprocentní. Podle ČTK se počet zadavatelů inzerce zvýšil ze třiceti na bezmála tisíc. Podle Pavla Doležala, ředitele společnosti Ataxo, která se zabývá zadáváním reklamy na internetových vyhledávačích, lze objem zadané reklamy na Facebooku v Česku pouze odhadovat, ale pohybuje se v řádech milionů korun. „Potenciál je zde obrovský. Facebooku ovšem škodí, že nevydává faktury, což mnohé inzerenty odrazuje,“ dodal Doležal.

V polovině srpna se objevila informace, že se Facebook dostal na druhé místo v pořadí nejnavštěvovanějších webů v České republice.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: