Diskuze

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12
Autor Tema: DANCERADIO.cz
Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: DANCERADIO.cz
on: January 10, 2012, 19:27

No jsem zvědav,jak se bude dále vyvíjet – když zřejmě 100% vlastníkem bude stáj Max Loyd(Evropa 2) – aby nakonec nedopadlo jak RZP či Fajn ve své době.A také jeden z nej moderátorů Luboš Novák nyní v dopoledním Refreshi nefiguruje – mimo to ani na oficiálních stránkách rádia.

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: DANCERADIO.cz
on: November 29, 2011, 16:00

No ono to právě nemá ani co zarušit – nebot v okolí obou frekvencí nic není – vše přes 100km – tudíž by nepatrné zvýšení – bylo přínosem nejen pro Prahu,ale i okolí do 50km.Třeba v Benešově udělali Impuls na 99.6 a na 99.7 to tu pálí Bonton z Prahy(35km) a taky to šmejdi povolili a takových prasáren je mnohem více a tohle vadí??nesmysl – jde jen o zaujatost před jiným formátem – než-li oni sami poslouchají – je to samá verbeš!!!

beat
Registrovaný
Příspěvků: 66
PostRe: DANCERADIO.cz
on: November 28, 2011, 19:15

Bohuzel by to zarusilo jine stanice vysilajici na tomto kmitoctu ci v blizkosti a zase tak vyjimecny program to neni.

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: DANCERADIO
on: November 27, 2011, 13:12

By mě zajímalo – proč jim onehdál ČTÚ zamítl nepatrné zvýšení výkonu na obou dvou vysílačích.Rozhodně by jsi to zasloužili slyšet o něco dále.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 8, 2011, 14:08

To opravdu nevím, proč Country rádio a Beat nejdou do DAB+. Zejména pro Country rádio by to mělo význam. To má vysílačů na FM velice málo. Beat je na tom s pokrytím FM o mnoho lépe. Přitom, ale po Country rádiu je větší poptávka nežli po Beatu a má také vyšší poslechovost nežli Beat. Beat konec konců tady má na FM konkurenci v další 8 stanicích hrajících rockovou hudbu. Zatím, co Country rádio tady má konkurenci na FM pouze ve stanicích 3. Jim by se vstup do DAB+ určitě vyplatil. No, ještě, že jsou alespoň obě tato rádia dostupná v DVB-S. Jinak u Country rádia by měl i význam jejich vstup do DRM na jejich SV frekvenci, ale to už jsem zde napsal. Pokud se chce DR držet z příkazu a nařízení Lagardere jen FM je to konec konců jejich věc. Je jen smutné, že stanice, která tady první dělala testy v DAB+, která má přes svého majitele tedy společnost Czech Computer vztah k digitálnímu vysílání, tak se nechá takhle zblbnout a omezovat několika grázly z Francie. Ale budiž kdo chce kam, pomozme mu tam. Nakonec skončí tak výprodejem triček

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=67163

v téhle francouzské stáji… Jinak mimochodem to DAB+ v SRN provádí firma Media Broadcast, což jsou majitelé Sunshine Live atd. Bývalý přejmenovaný Eurocast. Tj. majitelé Rock Zone a Impuls v ČR. Tak aby na konec, to nedopadlo tak, že v DAB+ v ČR bude dříve Impuls a Rock Zone, nežli soudruzi z Francie. Ono se totiž ve Francii nijak nedigitalizuje a je na absolutním chvostu EU, daleko za Německem, Anglií a severskými zeměmi. A p.F. se samozřejmě drží francouzského pohledu na věc. Pro ilustraci pokrytí DAB v jednotlivých zemí EU: Belgie 100%
Malta 100%
Dánsko 90%
Anglie 85%
Norsko 80%
Itálie 75%
Portugalsko 75%
Německo 70%
Nizozemsko 70%
——————–
A Francie ? Ani ne 20% Žabožrouti na to nejsou…

PV
Registrovaný
Příspěvků: 84
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 8, 2011, 08:14

Pro FM: Helax neznám a z textu není uplně jasné kdo koho kopíruje . Jestli Helax francouzské Funradio tak mi to přijde divný, pár mých pokusů naladit Helax skončilo znechucením a nikdy se to Funradiu nepodobalo. To už radši Kiss Delta, ale třeba jsem měl jenom smůlu, naštěstí nemusím zkoušet jestli náhodou.., na satu mě 5-6 rádií nebo danceradio.cz nezklame nikdy. A taky bych mohl helax poslouchat jen přes net a to s naladím danceradio :o).Mimochodem jak jsem se dočetl o franc. rádiu DJ FG tak oni strojí za ukrajinským tanečním rádiem Kiss, kdežto slovenská „dcerka“ francouzkého Funradia je k zblití. .. Diskuze o tom kam se posunul styl jsou k ničemu, osobně poslouchám co se mi líbí a ne co mi někdo chce vsugerovat že je zrovna „cool“ a že se¨“tam posunul směr“. A DR mi s ohledem na jakém výkonu vysílá, úspěšné připadá. S kvalitním pokrytím (tedy s širší dostupností) by ten úspěch byl jistě srovnatelný jako v zahraničí. Co se týče infa z rádia tak třeba na sunshine-live mají zprávy i ve 3 v noci (pokud není přímý přenos z nějaké akce). Podle mě info k rádiu patří.
Pro Jose: ptal jsem se proč Beat a Country nejdou do DABu, to je každému pozornému čtenáři jasné.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 6, 2011, 08:42

Věta, kterou jsi napsal, cituji: ,,…to už spíše přes satelit…“ se týká snad DVB-S ne ? A nikoli nějakého DVB-T v tom je rádiové vysílání pitomost, což si v DR uvědomili a nešli tam, ale pokud vím tak o tom uvažovali…Ovšem DVB-S samozřejmě význam má, z toho lidi rádia poslouchají, to není určeno jen televizím…

Tak masový přechod do DAB/DAB+ by zajisté nezpůsobilo neboť to není masová stanice, nic méně by to nějakou tu subkulturu podchytilo, ty ostatní by musely zase jiné stanice.

1.8.2011 byl na 5C zapnut celoněmecký mux v DAB+, už jsem si ho chytil z Drážďan a jsou tam tyto stanice:

Deutschlandfunk (128kbps DAB)
Deutschlandradio Kultur (128 kbps DAB)
DRadio Wissen (48 kbps DAB+)
Dokumente und Debatten (40 kbps DAB+)
LoungeFM (72 kbps DAB+)
ERF Radio (72 kbps DAB+)
Absolut Radio (64 kbps DAB+)
ENERGY (64 kbps DAB+)
90elf – Dein Fußball-Radio (72 kbps DAB+)
sunshine live (72 kbps DAB+)
RADIO BOB! (72 kbps DAB+)
Klassik Radio (64 kbps DAB+)
Kiss FM (64 kbps DAB+)
Radio Horeb (48 kbps DAB+)

Pro mne samozřejmě bylo přijemným překvapením radio BOB, Classic Rock
http://radiobob.de/stream/radio.htm?PHPSESSID=45e8a7296cada12f38678b0a97731b72

Které jsem do těď neznal, též i Lounghe FM, což mi přišlo jako relaxace a Absolut radio, což je německá verze britského Absolute, známého též ze satelitu…

Tebe se ovšem týká to sunshine live, že…
Které je nyní tedy možné v ČR poslouchat z Německa i v DAB+
A taktéž po celém Německu, neboť toto je celoplošný mux, čili ne jen Bavorsko nebo jen Sasko.
Ale celé Německo.

Na portálu http://www.digitalradio.de/, který má fungovat jako jakýsi informační web k přechodu na digitální rozhlas DAB+, je uvedeno všech 27 oblastí.
Němci chtějí v první fázi pokrýt přibližně 38 milionů obyvatel. Na konci roku 2015 by pak mělo být místo stávajících 27 až 170 vysílačů.
„Jsme přesvědčení, že přidanou hodnotou pro digitální rádio bude nejlepší kvalita zvuku, vynikající příjem a atraktivní programy,““ uvedl před několika měsíci technický ředitel Media Broadcast, která je technickým operátorem DAB+, Ulrich Liebenow.

PV
Registrovaný
Příspěvků: 84
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 6, 2011, 02:00

Citace od: Jose August 5, 2011, 23:00
Tak Country rádio i Beat na satelitu pochopitelně jsou … No a co se týče DAB/DAB+ sice je to v ČR řekněme novinka, ale zrovna k vůli DR jsem já osobně od x lidí slyšel, že by si ten přijímač DAB šli koupit. Čili by to prospělo i DR i propagaci DAB.

mluvil jsem o digitálu terestickém. … Jo jistě by si pár lidí kvůli DR příjímač s DAB koupilo (včetně mě), ale samotné DR žádný masový přechod k digitálu nezpůsobí.

PV
Registrovaný
Příspěvků: 84
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 6, 2011, 01:51

Citace od: -Beny- August 5, 2011, 18:57
No, co se týče Dance, tak to taky svůj hudbení obal moc nevylepšilo…

nevím jak to souvisí s mým příspěvkem a protožr já podobné pocity nemám, nerozumím co se ti nelíbí. Pokud máš nějaké připomínky (asi líp konkrétnější) napiš mailem Lumírovi Skokanovi, třeba -když to dobře vyargumentuješ- budeš iniciátorem nějakých změn….

FM
Registrovaný
Příspěvků: 85
PostRe: DANCERADIO.cz
on: August 5, 2011, 23:22

Stejně nejlépe má podchycenou současnou klubovou scénu HELAX, to je hlavní proud žánru dance. Bylo mi divné že by se tento styl Danceradia poslouchal ve velkém a tak jsem zkusil „le son dancefloor“ a nabyl jsem dojmu, že sis řekl, že to tucá dobře, ale musím tě zklamat, že skladby, ani jsem je nemusel počítat, jsou identické s HELAXEM, to těžko popřeš. Říkal jsem si, kde to ten HELAX okopíroval a už je mi to jasné, že z FUNRADIA. Dokonce FUNRADIO je víc popovější, to už bych neposlouchal. Čili toto je jedna současná podoba dance, to je ta masovější. Další náročnější jsou DJ sety, ty klidně by bylo smysluplné hrát, na speciálním rádiu. (To byl DJ 89,0), takže teď dobré jsou akorát na E2 v DanceExtravaganze. Proč se teda z DJ stalo Danceradio? Chtělo se přiblížit másám, ale to se mu nepovedlo a hraje ve stylu Diskoték z devadesátých let. Co uznávám, že se pokazil BONTON a už místo něj by bylo lepší danceradio. Že u Prahy nic lepšího není, tak věřím že poslechovost stoupne i na 50 tis. Danceradio je jiné než ostatní, ale to neznamená že pro posluchače dance přitažlivé. Věř tomu nebo ne ten styl se posunul od devadesátkových diskoték, ne novýma písničkama, ale celkově, to už tak bývá.

PS: A vůbec znělky a v každou celou počasí jak na Blaníku, tohle není pro Dancera.

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12