Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
PostVítej !
on: November 21, 2009, 15:26

Tak tedy vítej !

Jistě, ty Led Zeppelin znám, ale tahle úprava, to je fakt kuriozita a nikdy jsem ji neslyšel. Díky za ten web, jak bude čas a nálada, tak do toho kouknu. Teď se půjdu ještě trochu provětrat, než zapadne slunce. Zatím ahoj ! :-)

milannn
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: November 21, 2009, 10:37

Čau, tak jsem to našel.

Stanley 1440
PostTo se hrálo v roce 1979.
on: November 17, 2009, 20:20

Tak tady máme to výročí z roku 89, ale, když už jsme se dostali hudebně ještě o rovných 10 let dál, tato diskuse je po novotě tak mladá, že ji sotva někdo zaznamenal, natož fanoušci, a že tu diskutuju jen já :-), ale čtenáři přibývají, tak tu mám ještě takový dárek. Tohle se tenkrát hrálo v roce 1979 na Laxiku, a vy si to můžete pustit na http://www.youtube.com , když to postupně vložíte do vyhledavače. Pěkný poslech a třeba i vzpomínky ! Knack-My Sharona, The Boomtown Rats-I don’t like mondays, Cliff Richads-We don’t talk anymore, B.A.Robertson-Bang Bang, The Tourist-So good to be back home again, Stiff little Fingers-At the edge, Squeeze-Another nail in my heart, Barbara Dickson-January,February, Jeffern Starship-Jane, The Regents-7Teen, New Music-Living by Numbers, Bryan Ferry-over you. To byla doba, to byly krásné písničky co ? A dnes se ani moc nehrají, protože je písní moc. Jak zpívá John Miles, Music is my live. To byl Laxmberk.

Stanley 1440
PostToto jsme poslouchali.
on: November 15, 2009, 15:11

Přeju všem pěknou neděli ! Vidím, že se po celém diskusním spektru nic neděje, ale není divu, je dnes venku opravdu hezky. Mám tady jednu takovou věcičku, protože sám zrovna moc rád nevyhledávám něco na netu. Tak takto nějak vypadalo vysílání, které učarovalo spoustě lidí nejen u nás, ale v celé Evropě, a zatím jej podle pamětníků nikdy žádná stanice nedohonila, a bohužel ani současné vysílání této stanice na netu. Tady ji máte…http://www.4shared.com/play/18211543/4c89e7e3/Luxy_70s.html

Stanley 1440
PostUž ji mám.
on: November 14, 2009, 15:39

Když se fanda zmíní fandovi, tak se lecos najde. Je to nějaká anglická hitparáda U.K.charts 40 a tu písničku z roku 1979 jsem tam našel. Je to B.A.Robertson-Bang bang. Prostě super a díky Milane.

Stanley 1440
on: November 11, 2009, 19:43

Na té spodní diskusi jsem se podílel a ta se zachovala, to vím. Jenže tu byla ještě jedna diskuse k článku ( ten co jsme teď ,,komentovali“)( Radio Tv představuje: Rádio Luxembourg), který se také zachoval, ale chybí tam 49 diskusních příspěvků, do kterých přispíval sám autor litevského oldies webu o rádiu Luxembourg a moje maličkost.Ta diskuse byla ještě starší, než ta zachovalá asi o 11 příspěvcích z vánoc 2006.
Ale to už je jedno, máme tu novou aktuální diskusi a kdo chce zkusit něco k téma, má možnost.
Jak již zasvěcení vědí, tato stanice uváděla hitparádu netradičním způsobem od místa prvního dále a prakticky každou hodinu po krátkých zprávách opakovala hit number one, takže zazněl několikrát za noc. Mě by zajímalo, zda někdo neví, co to bylo za hitparádu, ačkoliv těch pořadů bylo hafo, což lajkovi splývalo do jedné hitparády. Zabývám se někdy tím, že se snažím objevit písničky, které tehdy byly číslem 1 a přitom jsem je 30 let neslyšel. Když pak se má člověk čeho chytit, může si je pustit na youtube. Teď zrovna sháním jeden no.1 z prázdin 1979. Přesně tou dobou se hodně hrála známá skladba ,,I don’t like mondays“, která ji myslím střídala. Není to ale ani Cliff Richards-We don’t talk anymore. ( Karel Gott-To jsou fámy), ani Knack-My Sharona, které to tehdy po světě válcovali. Končila jakousi melodickou větou, která se stále opakovala a sílila ( do forte). Už jsem zadal, co se dalo.

msin
on: November 10, 2009, 22:21

zdravím také,

trochu jsem se prosekával džunglí starých diskusí a našel jsem dvě diskuse o „laxíku“
snad to je to, co hledáte :-)

http://www.radiotv.cz/diskuze/?wpforumaction=viewtopic&t=1256
http://www.radiotv.cz/diskuze/?wpforumaction=viewtopic&t=1304

hezký den

Stanley 1440
on: November 10, 2009, 20:42

Zdravím všechny pamětníky a zájemce o tuto stanici, kterou jsem v letech 1973-1990 poslouchal zejména večer na frekvenci 1440 KHz. Pro všechny milovníky těchto vzpomínek doporučuji jednoznačně web: http://radioluxembourg208.ten.lt/, kde najdete záznamy z anglického, ba i třeba holandského vysílání. Adresa pro poslech současného rádia Luxembourg je http://www.radioluxembourg.co.uk/, ale často se mi na ni nedaří připojit. Tato diskuse o rádiu Luxembourg byla asi v roce 2006 nešťastnou náhodou webmástrem smazána. A díky jednomu fanouškovi, který našel na google odkaz a napsal mi, rozhodnul jsem se prapor legendárního Laxika znovu pozvednout.

Stanice vysílala hlavně na kmitočtu 1440 KHz ( 208 metrů), ale také na KV 6 MHz. Zde probíhalo německé vysílání, které bylo od 5 hodin ráno do 19 hodin našeho času totožné s vysíláním na střední vlně 1440 KHz. Od pondělí do soboty pak začínalo v 19 hodin holandské hudební vysílání,kdy jsme měli možnost slyšet každý den v 19.15 odvysílání běžné domovní adresy. Šlo o lidi, kteří měli jako hobby dopisování, výměnu pohledů, a Laxík byl slyšet i třeba v Norsku, či Alžírsku. V neděli toto vysílání probíhalo od 18 hodin našeho času do 19.30 a vždy začínalo jakousi znělkou internacionálu, kterou si můžete stejně jako mnoho dalšího připomenout na výše uvedené adrese. Od 19.30 pak do 19.45 přicházela mluvená zpravodajská čtvrhodinka v italském jazyku, kterou nahradila francouzká čtvrthodinka. Od 20 hodin do 4 hodin do rána to už byl ten nejpopulárnější anglicky vysílaný Laxík, který v půlnočních hodinách přibral americký dialekt. Vysílání končilo lucemburskou státní hymnou a následovala asi hodinová vysílací pauza.

msin
PostRADIO LUXEMBOURG
on: November 10, 2009, 10:23

téma: Radio Luxembourg

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]