Diskuze

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 27, 2015, 17:22

Zdravím ! Já nevím proč, ale když čtu Petr H. , tak si vždy vzpomenu na jednoho DX-mana z Kladna, který sakra něco ze světa rádií ví :-))))).

No, už mi to tady dali v roce 2009 pěkně sežrat, že jen kecám známé bláboly a o náboženských vysíláních v češtině a slovenštině nic nevím a ani se moc nenamáhám nastudovat nějakou literaturu.

Když já se těšil právě ve všední den na tu 19. hodinu našeho času, kdy začala ta vlámská půlhodinka ( v neděli 18-19), a pak samozřejmě na to anglické vysílání od 20 do 4 hodin ráno :-). Právě, že od těch 4.00 do 5.00 jsem vždy spal, ať už šlo o 206 metrů, nebo 6 MHz, kde běželo večer snad stále německé vysílání, které bylo přes den na obou kmitočtech patrně stejné.

Podle podmínek, zvlášť v zimě, tedy bylo vysílání poslouchatelné slušně téměř celodenně, ale více se tam mluvilo, než hrálo a nebylo to ono.

Jingly ? Na začátku této diskuse jsem odkazoval na jeden výborný web někam do Vilnijusu, jehož majitel tu kdysi dokonce anglicky diskutoval, ale potom se nějak stalo, že se vše ztratilo, já tu léta nebyl, a pak vznikla tato diskuse.

Ten tam měl ke stažení nejen známé anglické jingly, ale dokonce i třeba tři vlámské půlhodinky ( 1977,1980, ?) Ta adresa je na straně 8, ale kdoví, co tam teď na ni vlastně je. Býval tam přepinač do angličtiny a nabídka. Poslední roky jsem i zkoušel vypátrat skladby, kdy jsem jen věděl, kdy se to tam hrálo, ale nic víc ( interpret, název skladby). Něco se povedlo, něco jsem již nikdy neobjevil, což mi je velmi líto. Je fantastické, kolik písní si lidský mozek vybaví.

Taky mám internetové rádio a nejradši poslouchám stanice s etnickou hudbou. Takové hudební Tichomoří, to je melodický balzám na duši :-).

Naše stanice také chytám na VKV, ale ne kvůli poslechu. Jak jsem venku někde trošku na kopečku, (či na cestě), tak vytáhnu mobil, rozbalím sluchátka a hlavně, když je mlha. To ale asi víte ze sousedního téma Polská rádia.

PS: 28.1. Jedna věc by mě ještě zajímala. Interprogram rádio Praha vysílal po půlnoci na KV pro naše krajany v USA a Kanadě. V zámoří mohlo být slyšitelné i německé vysílání Laxiku na KV. Anglické vysílání bylo jen na 1440 KHz a dosah byl nejdále do Norska, Severní Afriky a Pobaltí s Balkánem. Přitom moderátoři měli zhruba od půlnoci do rána našeho času, jako-by americký dialekt. Toto jsem nějak nepochopil.

Petr H
on: January 26, 2015, 20:17

Tohle je zajímavé téma a tak něco připěju. Víte, že na 1440 kHz bylo i vysílání v češtině (např. okolo roku 1988)? (Nemyslím jen jak řekli vždy po 20 hodině jen „Dobrý večer“ a pak už mluvili anglicky). Ale brzy ráno (asi jen v pondělí) mezi 4:45 – 5:00 hod dávali náboženský pořad asi s názvem „Říkejte pravdu a pravda vás osvobodí“ v češtině. Měl jsem naladěno od večera 1440 kHz a tak mě to zaujalo, že ráno zapnu rádio a hned slyším češtinu!

Jinak oni měli znělky (jingle), ve kterých říkali anglicky: 208 — to byla vlnová délka 208 metrů (= 1440 kHz). Jo kde jsou ty časy.

Dnes mám internetové radio a na něm mohu poslouchat skoro 28000 rádií z celého světa, ale já stejně naše radia poslouchám hlavně na VKV a na DAB…

Stanley 1440
PostBenny Brown na Laxiku nyní.
on: May 4, 2014, 15:38

Benny Brown, legendární komentátor anglického vysílání rádia Luxembourg 1440 KHz, je nyní na rádiu Letzebuerg k slyšení ve svém bloku ( 20.00-23.00 SEČ) od pondělí do pátku. ( internetové rádio)
http://radio.rtl.lu/programm/#/2014-05-05/4

Nejde však čistě jen o jeho vysílání v angličtině, ale občas do něj vstupují i moderátoři RTL. Také hudba není vyloženě oldies, ale můžeme zaslechnout i věci nové, které však do oldies vysílání příjemně zapadají.

Stanley 1440
PostBenny Brown opět objeven.
on: March 19, 2014, 16:34

Zdá se, že legendární populární moderátor rádia Luxembourg Benny Brown je opět na scéně. Za vše mohou dvě náhody. Nějak člověk nemůže pochopit, že Lucembursko nabízí 21 stanic pro naše webová rádia a není tam ta angličtina a aspoň známá věta The legend is back ! To prostě chybí. V oblíbených stanicích jsem měl německé RTL 1440 a testoval jsem občas i jiná ( některá RTL hrají to samé.) , ale, že uslyším na Radio Letzeburg, kde je často slyšet lucemburská němčina a zprávy dokonce Benny Browna, tak to jsem nečekal. Včera byly například od 22 hodin do 22.15 lucemburské zprávy, a pak už šla taková poklidná různá popová muzika, kde mezi písněmi připomněl hodně malinko zlatou éru Laxiku svým slovem Benny Brown. Reklamy byly jen občas a ještě lucemburské.
http://radio.rtl.lu/programm/#/2014-03-19/4
( 20.00-23.00?)

Stanley 1440
PostRADIO LUXEMBURG
on: December 2, 2012, 14:46

Je tu někdo, komu to chodí?

http://streema.com/radios/Radio_Luxembourg

Persefona
on: June 6, 2012, 10:20

Dobrý deň, hľadám ľudí, ktorí v 60. rokoch (prípadne aj v 70.) v Československu počúvali Radio Luxembourg – píšem bakalársku prácu o tom, ako bolo vnímané poslucháčmi a aký malo na nich vplyv atď. Náhodou som narazila na túto diskusiu, tak som sa rozhodla sem napísať, nakoľko mám trochu problém s tým zohnať na to ľudí, ktorý by mi vedeli o tom porozprávať. Bola by som veľmi rada a veľmi by ste mi pomohli, ak by ste mali záujem sa na tom podielať a ozvali sa mi, môj mail je: proserpina@zoznam.sk, ďakujem vopred!

beat
PostRe: RADIO Oldies
on: March 5, 2012, 10:19

Zajimava odpoved na prebuzene a hudebne silene nastavene radio Oldies,kde se jedna o jednu z nejhorsich modulaci v Praze

Dobrý den,

kolegové z Oldies radia mě požádali o reakci na vaší stížnost ke zvuku Oldies radia.

Opatření obecné povahy č. PV-P/22/06.2011-9, které je účinné ode dne 1. 11. 2011, zavádí nově technický parametr pro vysílací rádiové zařízení stanovující maximální úroveň výkonu celkového multiplexního signálu na 0 dBr.

Dodržování tohoto parametru není prozatím ze strany ČTÚ vyžadováno a to z důvodu několika probíhajících řízení u Nejvyššího správního soudu, v jejichž rámci bude rozhodováno o případném zrušení tohoto ustanovení.

S pozdravem

David Beck

David Beck
technický ředitel

Stanley 1440
PostTak nikdo nic?
on: February 26, 2012, 20:04

Pamatuji se, že to byl první březnový víkend roku 1980, když to hráli, navíc v rádiu (Luxembourg), které se zabývalo hitparádami a všelijakými TOPy. Vůbec nechápu, jak se taková melodická skladba mohla ztratit ze světa. Pročesávám na youtube všechny ukázky z 1980s i míň a nic. Ve stejnou dobu tam hráli The Vapors a jejich Turning Japanese.

Stanley 1440
PostHledám písničku.
on: February 11, 2012, 20:30

Přátelé, jak jsem se již zmínil, provozuji občas takovou zálibu ( a nejsem sám) a pátrám po písních, které jsem na přelomu 70. a 80. let poslouchal na rádiu Luxembourg, a které se téměř nehrají v rádiu a člověk ani neví, kdo to hrál a jak se to jmenovalo.
Tady je taková ukázka mých posledních objevů,kterou si můžete samozřejmě pustit na http://www.youtube.com : Dolly Dots-radio ( 1979), Marti Webb-Take that look off your face. The Jam-In city, The Romantics-What I like about you, Irene Cara-Why me, Rainbow-All night long.( vše 1980)

Hledám melodickou veselou skladbu,kterou tam hráli na Laxiku na začátku března roku 1980. Už jsem prohledal všechny TOPy, ale marně, nikde na youtubu ani v sestřizích není. Objevují se v refrénu slova, která zněla něco, jako- You like ( you live, Jully) on the Canada.Čili fonicky, jako džůlaik, džůlaik on the kanáda. A takto je přibližně notový refrain: allegro- a čtvrt- g osminka- pausa osminka / a čtvrt- g osminka-pausa osminka/ d osminka- c osminka- d osminka -c osminka / c půlová-půlová pomlka

Pak se to celé opakuje, ale předposlední c se protáhne a poslední odpadne. Pak se oboje naprosto stejně zopakuje a přijde jakýsi přechod v podobě c-d-e ( osminky)-a ( čtvrt)-g ( půl)

A když se ten celý refrén takto zahraje a chystá se opakovat, tak se přidá druhá kytara, která hraje do melodie takové trilkování f-e-f-f-d-d-e-c-d-c-c. Bohužel nemám čas se tím víc zabývat, už tady dostávám vynadáno, abych končil :-) a dělal taky něco jiného :-D.

Stanley 1440
Post RADIO LUXEMBURG
on: February 7, 2012, 17:24

Jsou mezi námi tací, co mají alespoň občas zálibu pátrat po písničkách ze starých časů, a když neznáte ani interpreta, ani název, jen dobu, kdy a kde jste to tak slýchávali a nevíte, co pořádně hledáte, tak to nemá chybu. Ostatně, kvanta kapel a zpěváků zazářilo jen jednou skladbičkou. Zrovna včera jsem do vyhledavače zadal název Luxy’s TOP 20 a nejen, že jsem našel spoustu zajímavého materiálu, ale zjistil jsem, že i přes nefunkčnost stránky http://www.radioluxembourg.co.uk se současné anglické vysílání rádia Luxembourg i se slavným Bennie Brownem nevytratilo ze scény, jak jsem si už myslel, ale opravdu The legend is back, a chce se mi dodat still ( ještě stále).

Čili, radostná zpráva pro staré Laxičáky je, že populární Luxy hraje na http://streema.com/radios/Radio_Luxembourg . Laxik není jen ve vzpomínkách, Laxik žije.

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9