Diskuze

Strana: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
PostNové rádio Luxemboug ?
on: April 25, 2019, 15:32

Posloucháte někdo internetovou rozhlasovou stanici Radio Luxy UK – A tribute station to the great 208 radio
Luxembourg ? Jen jsem nikde nenašel playlist ani webové stránky stanice, ale hráli samé parádní věci,
které nejsou ohrané a člověk si je rád připomene. Třeba Human League- Open heart.

Stanley 1440
PostPopík dnes.
on: October 12, 2017, 16:28

Musím se přiznat, že už jsem několik měsíců neposlouchal Bennyho Browna, ( není nic snazšího, než to zkusit naladit :-)) tak nevím, jest-li to tam vůbec ještě od 18.35 do 19.30 jede, ale je spousta jiných docela pěkných stanic.

Třeba EKR, SAW 70, Absolute radio, nebo BIG L Essex.

Skoro má občas člověk pocit, že je tak trošku ve starých dobrých časech pop-rocku, jen ten Luxembourg s fantastickou English a Dutch service bohužel chybí, ale ona je to také otázka výběru skladeb s patřičným moderátorským citem pro slovo a jingly, jako to umí právě Big L, ale občas i EKR, a německy docela úspěšně SAW.

Stanley 1440
PostPlaylist.
on: February 4, 2016, 16:31

Kdo posloucháte aspoň občas Benny Browna na 100.7 fm Luxembourg , tak tady je odkaz na zpětný playlist:

[url= https://www.100komma7.lu/playlist/2016-02-03?tab=3 [url]https://www.100komma7.lu/playlist/2016-02-03?tab=3

Včera hráli pěkné věci, ač jsem poslouchal až od 19.15.

Stanley 1440
PostBenny Brown.
on: January 6, 2016, 19:16

Nový pořad legendárního moderátora středovlného vysílání Rádia Luxembourg Benny Browna můžete poslouchat od pondělí do pátku na internetovém rádiu s názvem Radio 100.7 v čase 18.35-19.30 CET. Je to další lucemburská stanice. Směs rock and rollu, bluesu i zapomenutých skladeb.

Právě ověřeno poslechem.

Stanley 1440
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 28, 2015, 08:26

Právě velmi ožily české stránky Laxiku:

http://www.laxik.cz/cz/vase-vzpominky

Stanley 1440
on: June 12, 2015, 18:43

Tak dnes venku na VKV bída, ale mám čerstvou zprávu o Laxiku. Pustil jsem si snad někdy v neděli večer internetové rádio, kde mám v oblíbených také stanici Letzeburg a vůbec se mi od toho nechtělo. V přestávkách šveholil bývalý slavný moderátor rádia Luxemboug ( ještě z časů vysílání na SV 1440 Khz) Benny Brown a hráli tam překrásné dlouhé kytarové bluesy, které citlivě, jak to oni umí, občas proložili i vhodnou jinou skladbou. No, paráda.

Stanley 1440
on: February 1, 2015, 18:24

Určitě zajímavé informace a díky za ně. Hned jsem to dal do vyhledávače a hodilo mi to stránku http://www.stredni-vlny.cz/p/blog-page_8.html , kde se o tom ke konci stránky píše.

Také jsem byl tehdy mladý a měl jen analogové rádio, na kterém jsem jenom věděl, kde to mám asi tak mít naladěné, a mnohem později i to, že je vedle hned stanice Europawelle Saar, kde vysílají pořad TOP 75, což byla jakási týdenní hitparáda ( 1989) :-). Ale, ještě předtím, než jsme v roce 1973 měli tranzistorák, tak si pamatuji, že jsem fakt na tom lampáči naladil hned vedle rádio Monte Carlo, jak se tehdy psalo na těch velkých stupnicích :-). Dnes je mimochodem Monte Carlo na DV, stejně, jako francouzské vysílání Laxíku (http://www.mediumwave.de . Jo jo, to byla tenkrát stanice, ten Laxík na 1440 kHz.

Petr H
on: February 1, 2015, 17:38

OK v pohodě, jinak jsem včera mluvil s jedním známým i o 1440 a dozvěděl jsem se, že laxík nebyl vždy na 1440 ale byl na 1439 kHz. Kmitočty na SV se posunuly dne 23. listopadu 1978 o 1 kHz nahoru aby byly dělitelné devíti – a tak je to do dneška. Před tím se vysílalo např. na 638 kHz a dnes na 639 kHz atd. Ten známý je profík, dělal kdysi na vysílači tak to jistě ví přesně, já byl v té době ještě mladý a měl jsem jen analogová rádia a tam se to nepozná. Také na DV se to posouvalo,
ale později a na etapy, třeba Topolná byla kdysi na 272 kHz a dnes je na 270 kHz.
Jinak jak jste psal KHz, tak takhle to píší zásadně v USA (asi je to tam zvykem nebo mají či měli nějakou normu) tady v Evropě se píše zásadně kHz (tedy s malým k jako kilo).
Máte pravdu, že v USA se vysílá s odstupem 10 kHz, tady v Evropě s odstupem 9 kHz, jinde jsou také nějaké jiné zvyky např. ve východní Asii, ale to známý nevěděl přesně a je mi to jedno, navíc už to nemá žádnou souvislost s Laxíkem.

Stanley 1440
on: January 30, 2015, 16:41

Zdravím Petře, to si špatně vykládáte. Je dobře, že to tady píšete.

Ale, tak co mám dělat ? Buď budu mlčet, protože to vím a nic se tu dít nebude, nebo zkrátka přidám něco do debaty, aby nechcípla. Vždyť tady na tom webu diskutují poslední dobou tak maximálně dva lidé a to už musí být, když přijde někdo jiný.

Nepovažuji se za radioamatéra, ale náhodou tedy vím, že na dálkové SV používají lovci dlouhé drátové antény a zatímco je v Evropě odstup mezi kmitočty tohoto pásma 9 KHz, tak v Americe 10 KHz. Proto ta otázka, proč tedy vlastně moderátoři měli na Laxiku asi od půlnoci americký přízvuk. Nač se také jinak ještě zeptat :-)?

Rozhodně jsem neměl v úmyslu něco, nebo někoho ( Vás) napadat. Hezký den.

Petr H
on: January 30, 2015, 15:50

Já se také o náboženství nezajímám, uvedl jsem to jako zajímavost, že se tam česky opravdu vysílalo, měl jsem 1440 naladěné od večera a ráno to zapnu a slyším češtinu – jak jsem psal.

Vysílání Laxíku bylo asi jen pro Evropu, na SV by to bylo v USA už slabé a navíc tam měli na SV místní stanice. Na krátkých vlnách by to šlo, ale bylo málo přijímačů s KV (a je do dneška, lidi mají hlavně VKV a SV rádia) a mělo to úniky atd. Lidi si rádia s KV nebudou kupovat, když mají místní radia. Navíc je tu dnes ten internet…

Strana: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9