Diskuze

Strana: 1 [2] 3
Autor Tema: RÁDIO GAMA
Jose
PostRe: RÁDIO GAMA
on: June 22, 2009, 16:36

V každém případě i když RRM a MMS vystupují navenek jako konkurence s největší pravděpodobností pracují společně a mají nějakou kartelovou dohodu. Důvody si to myslet existují dva. Za prvé ty reklamy jsou zcela shodné. Tedy např. běží stejné reklamy na Beatu i na Evropě 2. Tedy jeden výrobce. Nemá jiné reklamy RRM a nemá jiné reklamy MMS. Za druhé se lze i zde na serveru ve starých diskusích dočíst velmi mnoho o vzájemných návštěvách. Tedy lidí z Lagardere, rádií Radio Investmens apod. Takže nějaké propojení, určitě existuje.

Ovšem Lagardere přece nejde o dvě rocková rádia. To je posluchačský pohled nebo pohled, který by měla mít RRTV. Jim jde o něco zcela jiného. Beat si tu frekvenci, co dostal koordinoval sám. Do toho nemá Lagardere, co kecat. O tu nesoutěžilo, tu dostal Beat přímo. Ale soutěže o tu první, o tu, co dostalo Gama rádio, o tu se účastnilo. Takže oni protestují, jako účastník, že to nedostali. A neprostestují v rámci stylu, žánru, rocku, nerocku atd. Ale v rámci toho, co přece F. definoval jednoznačně. Beat je velká firma. Ovšem Gama je maličké. A p. F. tomu říká naivní projekty. Tedy Orlík, Dobrý den atd. Ovšem není naivní projekt, jako naivní projekt. Dobrý den a Orlík nikomu nic nepřinesli. Ale Ethno rádio, ač přes všechny neduhy, kterých má hodně, přineslo velmi mnoho. A totéž se dá očekávat u Gama rádia.
Tedy přínos rockové hudbě na českém FM.

Radio PRO. Co to má být. No hudebně nějaký nevýrazný a nezajímavý pop. Ale o ten nejde. Jde o to, že Lagardere má celoplošky Evropu 2 a Frekvenci 1, že má jedno URBAN rádio, tedy DJ a že má Bonton, což je také centrální věc s několika vysílači. A vidí velmi dobře úspěšnost MEDIA BOHEMIA s jejich jakoby navenek regionálními studii. Tedy síťěmi nebo rodinami, jak tomu říkají Hitrádií a Fajnrádií. A rádio PRO od lagardere má být odpovědí Lagardere na tohle. Má být tedy na rozdíl od všeho, co dosud mají REGIONÁLNÍ. Tedy jde jim o vytvoření sítě Radií PRO, které budou v jednotlivých REGIONECH, regionálními stanicemi, nikoli centrálními jako jsou všechny jejich stávající stanice. Takže asi tak. Hudebně to nejspíše zajímavé nebude, takže to není k ničemu. Z mého pohledu. Je to tedy pokus velké firmy o kopírování MEDIA BOHEMIA a vytvoření regionálních rádií.

No proč nejsou schopny a už dávno nevyřešili ony zmíněné 4 frekvence, to nechápu a taky mi s tím pijí krev. Měl už by rozhodnou nějaký soud a úplně nejlépe by bylo, když by jim je odebral, za to, že se toho dopustili a vyhlásil o ně nové výběrové řízení.

FM
on: June 21, 2009, 18:35

Myslím že Lagardere neuspěje. Je to ten samý případ s radiem Jihlava, jak zde popsal pan Kružík, bylo to ňejak takto: „A kruciš radio OK se odvolalo na jihlavskou 101,1“ – a přitom šlo o shodné formáty ale nakonec vyhrála ta „skvělá regionalita“ radia Jihlava. Takže Gama je po formátové stránce oproti jihlavskému případu na tom lepší.

Jestli se Lagardere nelíbí 2x rock na 1 místě, tak proč nenapadli BEAT? Frekvenci dostal přeci později. Já z toho cítím nějakou spojitost Beatu s Fleischmanem. Už i proto, že Beat si u nás ve Zlíně koordinuje přímo vysílač E2 – a ta by tam jen tak někoho nepustila.
Nebo to couvání s rockem na rádiu Hey.

Každopádně, zdá se mi to odvolání dost pozdě, když Gama je v podstatě připravené. No kdybych nevěděl o tom odvolání Lagardere, tak mi ten pozdní rozjezd nepřijde. U nás ádio Rubi začíná z dokrývačů vysílat zpravidla až tak za rok od přidělení- a to není nově vznikající.

Nicméně i tak by mě docela zajímalo, jaké by bylo PRO – možná nerotující E2?

Taky se může stát, že tato frekvence zůstane nepřidělena, tak jako u nás na Moravě jsou 4 už 5 let po Fleischmanově řádění. Rádiu Gama nepomohlo ani to, že jeho frekvence je na konci pásma – laciné popové rádio by nemělo šanci že o něj někdo zavadí

Jose
on: June 17, 2009, 07:31

Lagardere vlastnící Frekvenci 1, Evropu 2, Bonton a DJ Radio se snaží veškerou svoji silou, které je schopno, dostat na trh v ČR své nejnovější PRO RADIO. Účastnilo se výběrového řízení v Brně a také právě i v Mostě, kde vyhrálo Gama rádio.
Právem, protože popu je určitě v Mostě nadbytek a je tam nějaké
PRO RADIO, zcela a naprosto zbytečné.

gastechnik
on: June 17, 2009, 06:06

Dobrý den,
všem co se zajímají o zahájení vysílání rádia Gama v Mostě mám horkou aktualitu.
Včera večer jsem se dozvěděl, že rádio Gama momentákně nemůže začít vysílat a to z důvodu ne že nemají peníze, ale jeden z žadatelů se odvolal proti rozhodnutí udělení licence rádiu Gama.
Odvolání je ze stáje pana Michael Fleischmanna Evropa 2, Frekvence 1 apod. Na posledním zasedání rady pro rozhl a televeizní vysílání bylo opětovně potvrzeno , že rádio Gama je opravněný a jediný vlastník licence. Teď se čeká až toto rozhodnutí vejde v platnost a pak snad konečně hurá do éteru. Zdravím Most Jirka

gastechnik
on: June 11, 2009, 06:01

Děkuji i já se tohoto obávám a tím myslím , že jsou za vším peníze. Vše je teď težší než v jiný čas. Jediný co mě utěšuje a zároveň uklidnuje je to , že tento člověk kdysi zakládal a spoluvlastnil Rádio Most. Pak ho prodal a snad něco málo mu zůůstalo a z toho může alespoň rozjet rádio a to co nejdříve.Věřím že rádio Beat se bude snažit do Mostu nasadit své vysílání co nejrychleji a tím myslím už během prázdnin.

LiborV
on: June 10, 2009, 13:36

Také Rádio Jihlava mělo zpoždění svého startu. Údajně z technických důvodů. Ja se domnívám, že v tom mohou hrát i nějakou roli peníze. Pro Rádio Gama bylo mělo být důležité spustit vysíláí co nejdříve. Předběhnout Rádio Beat a spustit intenzivní kampaň ve smyslu, že „v Mostě je rock – 107,9 Gama radio“.

Jenže mámdojem, že jde o to, že když přidělila RRTV Most i Beatu (ktery je velmi silna konkurence)tak pro mnohé potenciální investory, partnery a zadavatele není investice do Radia Gama tak zajima jak se zdala ze zacatku. Myslim si, ze toto velmi poznamena Gama radio a mozna i toto stoji za jeho opozdenym startem.

gastechnik
on: June 10, 2009, 06:47

Já jsem si osobně dopisoval s majitelem Rádia Gama. Původně sliboval , že do konce května začnou určitě hrát pak minulý týden spustilo rádio Gama internetové stránky, myslel jsem že to konečně bude během několika hodin vysílat a hle nic. Minulý týden jsem jim napsal a odpověď byla:

Těší nás Váš zájem o vysílání, jen mějte prosím ještě chvíli strpení.
Vše je připraveno, jen nastala malá komplikace, tak pěvně doufáme, že po 9.6.2009 již bude vše vyřešené a spustíme to.

Dneska je 10.6.09 a rádio nic co tím bylo myšleno malé kmplikace nevím zkuste napsat já už si připadám jako věčný otrava psal jsem jim asi třikrát. Jinak se už těším , že v Mostě co nejrychleji spustí vysílání rádio Beat,alespoň bude konkurence i když to chtělo asi větší výkon vysílače pro obě rádia. Ahoj zdraví vás Most

LiborV
PostRádio Gama od 9.6.!!
on: June 3, 2009, 23:21

Gama rádio 107,9 zprovoznilo svůj web /www.gamaradio.cz/. Vysílat začne se sloganem Rock na každý den 9.6.2009

Na webu je hudební profil stanice a program. Zatím chybí internetový stream. Snad po startu vysílání přibude.

Jose
on: June 2, 2009, 15:25

Je o mně známo, že fandím spíše větším firmám, tedy takovému Beatu, který už má dnes 18 vysílačů a už zasahuje opravdu pěkné množství posluchačů rocku. Nebo alespoň těm, kteří za sebou mají velkou firmu, tedy např. Rock Zone, která sice, má sama, pouze jedinou frekvenci, ale patří stejné firmě, jako patří Impuls a jsou schopni si ji z Impulsu, v případě potřeby zadotovat, tedy, když by měla potíže, můžou ji živit posluchači Impulsu. Na druhou stranu Rock Max existuje a jede a dokázal, že se může uživit i rocková stanice na lokální úrovni, pouze s dvěma vysílači, ve Zlíně a ve Vsetíně a ještě pouze s jednou rockovou podmnožinou, čili nikoli, celým rockovým rozsahem. Přesto si své místo našli. Rockové hudby, je stále, na českém FM obrovský nedostatek a stále velmi mnoha rockerům v zemi, není dopřán žádný poslech, jejich oblíbené hudby, z žádné české stanice. Takže, konec, konců, nevidím žádný důvod i když jinak lokalním stanicím příliš nefandím, proč by tito, pokud opravdu chtějí hrát a přinést posluchačům rock, to nemohli zkusit. Jen dodávám, že tzv. Rock Rádia, která mají 10 vysílačů za rocková rádia nepovažuji, protože podle mého vkusu, jsou již za hranicí, směrem k popu, kterou by slušné rockové rádio, nemělo nikdy překročit. Naopak existuje rádio, které se k rockovým rádiím nehlásí a samo sebe nazývá, Oldies rádiem. Přesto hraje rockové hudby tolik a nehraje jiné paskvilnosti, že úroveň a status rockové stanice splňuje, takže by se dalo i počítat nebo chápat, co by rockové rádio. Má ovšem též, jedinou frekvenci a to v Praze, kde se dá, tedy defakto vybrat, z tří frekvecí, tedy tří rádií, hrajících rockovou hudbu. A bohužel s jednou z dosavadních poctivých rockových stanic, tedy rádiem HEY – poctivý rock, se mají brzy, rockoví posluchači rozloučit. Škoda. O to více, se těším, co z rocku, nám nabídne, Rádio Gama.

LiborV
on: June 2, 2009, 15:02

Název ujde, logo je pohledné, ale ten slogan… Ten mě tahá za uši. GAMA rádio – rádio ro(c)ku. To je nemastné, neslané, bez emocí…

Strana: 1 [2] 3