Diskuze

Strana: [1] 2 3
Autor Tema: RÁDIO GAMA
Jose
PostRe: RÁDIO GAMA
on: September 18, 2013, 11:27

16.9.2013 v 15,30 zahájilo na frekvenci 90,3MHz o výkonu 160W své vysílání RADIO GAMA v LIBERCI.

Liberec má tímto na FM dostupné již 3 rockové stanice. BEAT, HEY a GAMA RADIO.

bruni24
on: March 10, 2011, 18:12

Citace od: Matyas March 8, 2011, 15:18
No – bylo by to sice pro rádio Gama velice přínosné,ale obávám se že ČTÚ zamítne jak frekvenci 89.7mhz v Chomutově(díky zásahu Ženevské frekvence Německého Rádia Jump 89.8mhz Chemnitz(Geyer 100kw),tak i frekvenci 90.2mhz pro Ústí nad Labem(díky zásahu opět Rádia Jump 90.1mhz tentokráze z Dresden Wachwitz 100kw) – tudíž zbývá s ? jen Liberec 90.3mhz.

To mi neříkejte, že by si tohle v rádiu neohlídali.

Jose
on: March 9, 2011, 06:21

Tak 90,3 Liberec by mi osobně stačilo. To by byla bomba, když by to prošlo přes ČTÚ a RRTV. To už bych opravdu uvěřil, že po 20 letech fakt už komoušům s těma jejich tupejma diskoškama konečně odzvonilo. Tři normální rádia na FM.

BEAT + HEY + GAMA. V to jsem se snad ani neodvažoval doufat.

/ I když, ale do teď nás tady terorizovali discotékoví mameluci se svými fujtajblovými hnusárnami, tak za chvilku se asi začne nadávat na rock. Sice 3 rocková rádia mi přijde přiměřené a 3 rocková rádia se ve stotisícovém městě určitě uživí (už jsou města v ČR, kde jsou i 4 ), ale větším přínosem, v této chvíli pro Liberecko, by bylo něco alternativního např. RADIO 1 a něco folkového např. SAMSON nebo COUNTRY RÁDIO nebo World Music, třeba RADIO ETHNO. Country rádio zde bohužel frekvenci nedostalo. No tak tedy zaplať pán bůh, alespoň za to, že zde tedy máme už dvě rocková rádia a budeme mít možná třetí. Ono mělo zájem i Rock Rádio a to bylo také zamítnuto. Před tím byl posledním zamítnutým rádiem popový Bonton. Tak uvidíme zda rockové GAMA uspěje. V každém případě bych jim to přál. /

Zatím tady máme. Jedny křesťany = PROGLAS. Jednu ,,KULTUR“ stanici = VLTAVA. Jedno zpravodajství = BBC WORLD SERVICE / ČRo ČESKO. Dvě rockové stanice = BEAT a HEY. A jedenáct neposlouchatelných, připitomělých popáčů. Takže zvednutí rockových rádií na tři, rozhodně neuškodí. Zvláště, když GAMA je podstatně kvalitnější, nežli HEY. Ovšem opakuji ALTERNATIVA nebo FOLK by byla pro kraj potřebnější.

Stanley 1440
on: March 8, 2011, 15:30

Hned, jak jsem ji ( tu plánovanou novou stanici) na 107.9 naladil, mi bylo jasné, že tu máme novou silnou rockovou stanici a rock mám rád. Myslím,že stanice se tak dobře šíří na tomto kmitočtu, že široko daleko snad ani nepotřebuje další kmitočet.

Matyas
on: March 8, 2011, 15:18

No – bylo by to sice pro rádio Gama velice přínosné,ale obávám se že ČTÚ zamítne jak frekvenci 89.7mhz v Chomutově(díky zásahu Ženevské frekvence Německého Rádia Jump 89.8mhz Chemnitz(Geyer 100kw),tak i frekvenci 90.2mhz pro Ústí nad Labem(díky zásahu opět Rádia Jump 90.1mhz tentokráze z Dresden Wachwitz 100kw) – tudíž zbývá s ? jen Liberec 90.3mhz.

24ppk
on: March 8, 2011, 08:20

Rockeři, možná budete i koukat, co se povedlo Radiu GAMA. Nadšeně ji pak naladíte v nových lokalitách, jako alternaci „celoplošného“ BEATu. Viz 3 kmitočty na mezinárodce na stránkách JIDXC, news…:)

Jose
PostRÁDIO GAMA
on: September 19, 2009, 12:06

Tak jsem dnešní dopoledne věnoval poslechu GAMA Rádia. A musím říci následující. Musím trošku korigovat jeden svůj názor. Vždy jsem tvrdil, že rádio je o muzice, kterou hraje a že, kdo tam, co vykladá za mikrofonem, mne zrovna 2x nezajímá. Tak opravuji původní myšlenku na to, že zajímá. Tedy GAMA Rádio dokazuje, že má dobré moderátory, kteří mají vkus a muzice rozumí a vědí přesně, co říkají, co hrají a mají o tom potřebné znalosti a vkus. Opravdu perfektní. Tato stanice si opravdu zaslouží jen chválit a Beat v ní bude mít v Mostě opravdu tvrdou konkurenci.
Právě zmíněná věc se, ale bohužel stále nedáří tzv. Rock Rádiím, ač mohou hráti i třeba ty samé věci jako Gama Rádio nebo Beat, chování a mluva jejich posádak svědčí pouze o tom, že nemají nejmenší představu o tom jak vypadá rocková stanice a stále u nich převažuje velmi nesympatické, odpuzující chování, do rockové stanice nepatřící a hodné jedině jiného projektu Media Bohemia, tedy Hitrádií. Ano Rock rádia nejsou rockovou stanicí, ale určitým rockovějším typem Hitrádií. Opravdu značně pofidérní a hybridní.
Na proti tomu Gama Rádio, opravdovým a poctivým rádiem ROCKu, rozhodně je. Opravdu velmi sympatické. O čemž jsem se dnes opět přesvědčil. Opravdu chválím a opravdu jim držím palce.
Divím se Media Bohemia, že pro Rock Rádia, spíše, nežli použitý model Hitrádia, nevyužívají spíše model, RADIO OLDIES OLYMPIC. V něm tomu ti lidé, rozumí, vědí, co říkají a o čem to je a je to v pohodě. Když by Rock Rádia použila stejně kvalitní moderaci jako jí má Oldies Radio OLympic byla by také dobrá. Škoda. Opravda neuvěřitelná škoda, těch frekvencí a toho nepovedeného pokusu s Rock Rádii.
Jsem osobně velice zvědavý, kam se zařadí nejnovější dva přírůstky tedy Rádio Haná – Olomoucko (SKY ROCK), zatím není moderováno a běží jen hudba a reklamy.
A ČAS – ROCK, zatím ještě nevysílají.
Uvidíme tedy, co předvedou tato rádia.
GAMA Rádio předvedlo, že umí a máme tedy v ČR na FM tato rocková rádia:
BEAT, ROCK ZONE, ROCK MAX a GAMA Rádio.
Uvidíme, zda se skupina rockových rádií v ČR rozroste ještě i o SKY ROCK a ČAS-ROCK.

Jose
on: June 23, 2009, 18:43

Kromě snad pocitu, tedy odporu k RRTV a p.F. apod. nesouhlasím ani s jednou větou. Tedy vše je maličko jinak. Není pravda, že RRTV neměly nikdy Lagardere v lásce, právě na opak. Ty první RRTV Lagardere doslovala milovaly a daly jim mnoho a daleko více, nežli by šlo považovat za soudné. Šly jim vyloženě na ruku, ty rady.Teprve ta poslední, dosud známá je neměla ráda a konečně jim někdo na ruku nešel. Pro změnu šla na ruku Media Bohemia a také Pařízkovi, což bylo hodnoceno, ještě jako horší chování, nežli jíti na ruku Lagardere.

Co se týče Mostu a Beatu. Tak Beat už před lety prohlásil, že jeho prvořadým úkolem je dokrýt severní čechy a že pro to udělají všechno. A také se o to snaží. A požadavky od mosteckých posluchačů po něm je zde i jinde možné číst také již několik let. Naopak je s velkým podivem, že RRTV tu frekvenci Beatu nedala. Ale dala ji jakémusi neprověřenému a neznámému Gama rádiu. Nic méně Beat to nevzdal v zápětí si tam koordinoval jinou a tu dostal.

O zmíněnou frekvenci opravdu usilovala Lagardere. A je to jen její spor a její problém. Ostatně si to RRTV zavinila sama. Když by nepředváděli šaškárny s ragionalitou viz. Gama a dali to rovnou centrálnímu pražskému Beatu, měli by klid. Že chtěli dělat šaškárny s ragionalitou, jako se dělají povinně v této republice od revoluce, tak si spadli sami do svého průseru, protože se ozvala lagardere, že jejich PRO mělo být také regionální. To je všechno. Takže Beat bych do toho netahal. Ten pouze zhoršil pozici Gama rádia, protože je osvědčenou rockovou stanicí. Nic méně doufám, že Gama rádio dokáže najít a vytipovat takové rockové věci, které beat nehraje a obohatí sbírku rockových českých rádií na FM.

Co se týče roztahování Orlíku a Dobrého dnu. Škoda pro takové věci frekvencí. Nic méně Ethno rádio by se o jiné frekvence, třeba jako jsou velká města jako Brno, Ostrava atd. pokusit mohlo. Gama rádio pokud bude dobrou rockovou stanicí, ať se klidně šíří a dělá smyslplnou konkurenci Beatu. Budiž mu přáno. Doufám, že budou alespoň na netu . Rock Max si hraji netem také i když má jen dva vysílače, ve Vsetíně a Zlíně.

FM
on: June 23, 2009, 15:49

RRTV nikdy E2 v lásce moc neměla. Tak zřejmě popudila Beat, aby si vzal most a pak se Lagardere může odvolat na to, že tam rock je. Ono se dá očekávat, že i Gama se v pokrytí rozroste, tak jak to udělal Orlík, dobrý den. A toho se p. F. bojí.

gastechnik
on: June 22, 2009, 17:22

Tak jestli to dobře dopadne a já tomu už věřím ve středu 24.6.09 bude rádio Gama na světě.
9.6.09 byl soud mezi rádiem Gama tedy jeho vlastníky a skupinou Evropa2, Frekvence1 ,Bonton- Rádio PRo a úplně na celé čáře prohráli spor a zde bylo rozhodnuto , že rádio Gama je oprávněným a jediným vlastníkem licence k vysílání. Teď se čeká na doručení a nabytí právní moci rozsudku , který nabývá po 30 dnech od vydání rozsudku. Tak ať se staví kdo chce asi nejpozději by to vyšlo na začátek července a konečně tady na sveru Most a jeho okolí bude mít pořádné rádio. Jirka Most

Strana: [1] 2 3